Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdekes/elgondolkodtató...

Érdekes/elgondolkodtató kérdések egy fizika/kémiatanárhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, furcsa kérdés, én is gondolkodtam azon, hogy kiírjam-e a nagy nyilvánosság elé, de végül megtettem. Annyira jó sokszor hallani, hogy mások milyen jó kérdéseket tudnak feltenni egy tanárnak. Kíváncsi lennék pár ilyesmi kérdésre elsősorban a fizikával, illetve kémiával kapcsolatban. :)

2023. febr. 9. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán itt nézz körbe:

[link]

[link]

2023. febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hidegnek van alsó határa, akkor a melegnek miért nincs felső?
2023. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Hogyan tud megélni a fizetéséből?
2023. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%

2#

A hideg-meleg lényegében az a részecskék energiáját jelenti végső soron amik neked ütköznek és átadnak az energiájukból.

A 0K az amikor nincs mozgás, nyílván ez egy alsó határ, a nincs mozgásnál nem tudsz kevésbé mozogni.

Viszont, hogy ez a sok részecske mennyire sok és mekkora energiával rendelkezik…. Hát szerintem a határ az univerzum mérete, tehát tulajdonképpen van felső korlát, csak hihetetlenül nagy.

Úgy tudom van rá becslés is, linket sajnos most nem tudok linkelni.

2023. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
#3 Szomorú, de felröhögtem.
2023. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

#2 - ez egy jó kérdés, és szerintem van már rá válasz a haladóbb elméleti fizikában!


Például extrém hőmérsékletet inkább csak a részecskék energiáin keresztül lehet értelmezni. Tehát ha egy extrém forró foton hullámhossza extrém kicsi lesz, akkor nyilvánvalóan határokba ütközünk a Planck-hossznál:

[link]

2023. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!