Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a genetikai titok azoknál...

Mi a genetikai titok azoknál az embereknél, akik jóval fiatalabbnak néznek ki a koruknál?

Figyelt kérdés
A biológiai, genetikai oka érdekelne az egésznek, hogy mi okozza ezt.

2023. márc. 27. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha most leírunk pár fehérjepár kódot ami a felelős érte, akkor az számodra megfelelő válasz?
2023. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Abszolút! Kíváncsi vagyok.
2023. márc. 27. 15:50
 3/12 anonim válasza:
55%
Szerintem azért néznek ki jóval fiatalabbnak a koruknál, mert nincs gyerekük
2023. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kis falu, tévériporter kérdezi a 100 éves Pista bácsit a születésnapján.


- Pista bácsi, ma van a századik születésnapja, és még mindig nagyon fittnek és fiatalosnak tűnik! Árulja el, mi a titka?


- Háát, töredelmesen bevallom, hogy egyszer nagyon kanos voltam, az asszony már aludt, ezért aztán megb-sztam a kecskét az ólban..


- Nem azt a titkot, Pista bácsi, a fiatalság titkát!!


- Jaaa, hát az sok gyümölcs és zöldség!

2023. márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
3-as: engem 35 évesen, 3 gyerekkel mindig a gyerekeim növérének néztek, mindenhol igazolványt kértek tölem.
2023. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 NTBS ***** válasza:
88%
Szerencsés génkeszlet. Konkrétan nem tudom melyik felel ezért.
2023. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Ebben szvsz sokkal többet nyom a latban az életmód. Pl a rendszeres alkoholizálás, dohányzás nagyon el tudja öregíteni a bőrt, a sok stressz elősegíti a kopaszodást, stb.
2023. márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek az előttem szólóval. És ezt az életmódot a szülői nevelés alapozza meg, és fiatal kortól módszeresen alkalmazzák. Ettől még lehet genetikai alap is, de nem az a meghatározó.
2023. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 pontosan! Meg a napot is ide kell sorolni, borzasztóan káros és kegyetlenül öregít.

Én a mozgást és/vagy étkezést is ide sorolnám, mert akik elengedik magukat azok szörnyen tudnak kinézni idősen és ugye az egészségüknek is nagyon rossz ez.


Persze ezek nem jönnek ki egy ideig, de 40 felett már nem a genetika fog számítani nagyrészt, hanem hogy hogyan élted az életedet. Sajnos 41 lettem idén és erősen látszik sokakon, hogy ki hogyan élhette az életét, mármint azokon akiket már láttam fiatalon is.

2023. márc. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Van egy családi példám, ami nagyjából megcáfolja a cigi/egészséges étkezés “fontosságát”. Nagypapám hosszú évekig dohányzott, borzasztó zsírosan táplálkozott (tipikusan ez a jó magyaros, nehéz és szaftos konyha) és 74 éves korában egyszer, amikor utazott, egy ellenőr megkérdezte tőle, hogy nyugdíjas-e már. Kb. úgy nézett ki, mint egy jól karbantartott 55 éves. Nála kifejezetten a genetikára fogható, hogy ennyire fiatalosan néz ki és ez nálunk a családban öröklődik. Én még fiatal vagyok ugyan és se nem iszok, se nem dohányzok, se nem étkezek ilyen korszerűtlenül, de engem is rendszerint 5+ évekkel néznek fiatalabbnak a valós koromnál.

Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy az étkezésnek és az életmódnak ne lenne jelentős szerepe a fiatalos megjelenésben, de kell lennie valamilyen kifejezett genetikai magyarázatnak, ami egyesekben kódolva van.

2023. márc. 28. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!