Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy hirtelen jött nyári...

Egy hirtelen jött nyári zivatarnál mennyi eső esik le?

Figyelt kérdés

Jellemzően a késő tavaszi/kora nyári zivatarokra gondolok amik úgy hirtelen jönnek és szinte szakad az eső 15-30 percig majd ismét napsütés.

Olyankor körülbelül mennyi csapadék esik le?



2023. ápr. 7. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyakran, de akár az 50-60mm is előfordulhat, brutál esetben akár 80mm is.
2023. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk vagy 30 évvel ezelőtt kb. 50-60 mm esett le kb. egy-másfél órás zivatarban. Mi laktunk a város legalacsonyabb pontján, az utcánkban a csatornafedelek lyukain át kb. térdmagasságig spriccelte fel a vizet a csatornában lévő nyomás. Kresztáblákat, fákat mosott ki az eső és döntött az árokba, az útra, meg épp ahová sikerült. Egy kb. 8 méter magas nyárfát gyökerestül vitt lefelé a víz a főúton. Az egész utcánkban kb. 20-30 centi magasan állt a víz még órákkal a zivatar után is. A város úgy nézett ki másnap, mint egy csatatér, vastag sárfolyások mindenhol keresztül az utakon, mindenféle szemét, petpalackok, nejlonszatyrok, gumikülsők, letört vastag faágak, szemeteskukák szerteszét mindenfelé.

Én azt mondtam akkor gyerekfejjel, hogy ez vagy fél méternyi eső biztos volt. Pedig csak 5-6 centi eső volt, hihetetlennek tűnt hogy mire képes.

2023. ápr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

15-30 perc alatt olyan 5-15 mm szokott leesni. Ha nagyon intenzív felhőszakadás van akkor 10 - 25 mm.

Mértem már en is 60 mm-ert de az ritka es másfél órába telt.

2023. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen zivatargócokból szervezett heves zivatarrendszerekből több tíz milliméter is lezúdulhat!
2023. ápr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!