Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Élelmiszer-kémia. A glicint...

Élelmiszer-kémia. A glicint is elő tudják állítani szintetikusan? És elő is állítják? Illetve, ha természetes, akkor miből vonják ki?

Figyelt kérdés
A boltokban kapható glicin szintetikus vagy természetes?

2023. ápr. 22. 05:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Full szintetikusan nehéz lenne enantiomer szelektíven előállítani, ráadásul kőolaj származékokból nem is biztos, hogy legális élelmezési célokra árulni. Az alkoholnál és ecetnél pl. nem legális.


Én frementációra tippelnék.

2023. ápr. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sadam87 ***** válasza:
100%

Itt azt írják, elsősorban vegyi úton állítják elő. (Nem tudom, hogy ez élelmiszeripari célra is jó-e, de valószínűleg megfelelő tisztítás után igen.) Elő lehet állítani fehérjék hidrolízisével is, csak az nem olyan gazdaságos.

[link]

Azt nem tudom, hogy a boltokban kapható glicint melyik úton állítják elő.


#1

A glicin pont az az aminosav, ami nem királis, nincsenek enantiomerjei. Tudtommal nem kőolaj származékokból állítják elő.

2023. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A glicin pont az az aminosav, ami nem királis"

Upsz ezt tényleg benéztem.

2023. ápr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És minek a glicin?
2023. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. ápr. 25. 12:23
 6/6 A kérdező kommentje:

Amit itt (lásd lentebb) írt az első hozzászóló, az igaz?

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek..

dec. 2. 03:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!