Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól gondolom, hogy idén nem...

Jól gondolom, hogy idén nem lesz nyári időjárás?

Figyelt kérdés
Itt vagyunk május közepén és gyakorlatilag márciusi időjárás van. Ilyenkor már alapnak kellene lenni a 25 foknak nappal, nem? Az éven egy pár napot leszámítva még nem volt normális (jó) idő. Elképzelhető, hogy az egész nyár így fog elmenni?

2023. máj. 14. 19:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
58%
Nem jól gondolod. Nincs nyár. Az írásod alapján borsodi vagy - nos, nem tudom, ott milyen az idő mostanában, de nyáron ott is nyári időjárás lesz, hidd el.
2023. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%
1-es, miből gondolod borsodinak?
2023. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem tünt volna fel, most vannak a fagyosszentek, másrészt május egyáltalán nem nyári hónap, hanem tavasz, a 25 fok meg nyáron jogos, ilyenkor nem.
2023. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nálam a 25 fok nem nyári hőmérséklet, hanem kellemes tavaszi. A 30 fok már inkább nyári és az e fölöttiek.
2023. máj. 14. 19:57
 5/36 anonim ***** válasza:
69%
#2 ott mondják azt 'idén' helyett, hogy 'ez éven' vagy 'az éven'.
2023. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel nem bánom hogy még nincs dögmeleg
2023. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
82%
Nem jól gondolod. És amúgy is most vannak a fagyosszentek. Nem tudom honnan veszed, hogy most 30 foknak kellene lennie?!?
2023. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Hol írtam olyat, hogy 30 foknak kellene most lennie? Jelenleg egy kellemes 25 fokot várnék el, ehhez képest ha van 20 már örülni kell neki. Szerintem nagyon nem normális, hogy májusban még kabát kell.
2023. máj. 14. 22:04
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező az egyik, a #3-as válaszadó a másik irányban túloz.

A május tavaszi hónap, de már a tavasz vége, és egy átlagos májusban általában szokott lenni egy-két rövidebb időszak kifejezetten nyárias meleggel. Ilyenkor, május közepén kb. 22-23 fok az átlagos. Ami azt is jelenti, hogy ha egy kicsit melegebb az idő az átlagnál, akkor már simán van 25 fok.

Idén tavasszal március végétől viszonylag hűvös idő van. Amiben nem is annyira maga a hideg volt a szokatlan (nem nagyon dőltek pl. hidegrekordok, és most hétvégén sem fog), inkább az, hogy ha épp jött egy kis jó idő, olyankor is éppen csak az átlagig melegedett az idő, és egy cseppet sem feljebb.

A nyarat temetni teljesen felesleges. Nagyon maximum a júniusról lehet valami olyasmit mondani, hogy az átlagnál kissé melegebb lesz (de még ilyen kijelentésekkel is könnyen mellé lehet lőni) ennél messzebb pedig végképp nem látni. Az elmúlt években gyakran volt hűvös a tavasz (különösen a május), ennek ellenére a nyár szinte mindig meleg, forró idővel telt.

2023. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

"Nálam a 25 fok nem nyári hőmérséklet, hanem kellemes tavaszi. A 30 fok már inkább nyári és az e fölöttiek."

Egyébként a magyar meteorológusok a statisztikákban a 25 fok feletti csúcshőmérsékletű napokat szokták "nyári napnak" nevezni (pl. májusban átlagban 9 darab "nyári nap" fordul elő).

2023. máj. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!