Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 13,5 milliárd évvel ezelőtt,...

13,5 milliárd évvel ezelőtt, egy végtelenül forró és sűrű pont terjedni kezd. Létrejön a tér, az idő és az anyag, a Világegyetem. Mi válthatta ki ezt a teremtő eseményt, és miért?

Figyelt kérdés
2023. máj. 18. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Hát én nemtudom
2023. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 lali24 ***** válasza:
100%
na, ez az, amit senki sem tud.
2023. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, mert nem latunk vissza odaig. Igazabol meg az Osrobbanasig sem. Ehhez kellene a Nagy Egyesitett Elmelet, amely egyazon egyenlet reszeikent kepes kezelni a rel elmeletet es a q mechanikat. Evtizedek ota dolgoznak rajta, de meg nincs meg sajnos.
2023. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Azt padig miből gondolod, hogy kiválthatta valami? Ha ezt tudod, akkor meséld, honnan.
2023. máj. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A "miért"-nek akkor van értelme, ha van idő. Az idő az ősrobbanással együtt jött létre, ezért nincs is értelme azt kérdezni, hogy miért volt ősrobbanás. Nem nem tudjuk az okát, hanem szigorúan véve nem volt oka. Ezt nagyon nehéz laikus szemmel belátni, de ha eljut az ember odáig, hogy mi is az ok-okozatiság a fizika szintjén, akkor ez így logikus.
2023. máj. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki látott már mérési jegyzőkönyvet grafikus ábrázolással és elméleti előrejelzéssel az tudja, hogy be szokták rajzolni egy diagrammra az elméleti előrejelzést és a mért görbét is.

2006 előtt volt jópár olyan kozmológiai modell amely azóta kiesett amikor felküldték a COBE-műholdat. A mért érték annyira pontosan illeszkedett a ma ismert legjobb kozmológiai modell által előrejelzett kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás spektrumával, hogy az eltérés kisebb volt mint a görbe ábrázolásához használt vonal vastagsága. Ez után ki is osztották a megfelelő Nobel-díjjakat.


Bár ez önmagában nem bizonyíték a "teremtés" időpillanatának nem létezésére, én csak azt mondom, hogy a modell szerint nincs ilyen időpillanat. Ha egy számegyenesnek tekintjük az ősrobbanás által eltelt időt akkor a nulla időpont lenne az ősrobbanás kezdetének időpontja, ez az időpont viszont nem létezik legalábbis a modell szerint. Matematikából meg ismerjük, hogy ez egy alulról nyílt intervallum vagyis nincs legkisebb eleme. Minden elemnél van kisebb elem, minden elem nagyobb mint nulla. Azaz nincs legelső időpont. Minél jobban közelítjük a nulla időpillanatot annál forróbb "őslevestben" "találjuk magunkat".

Habár ez a számegyeneses példa sem teljesen precíz, de a kérdés lényegét tökéletesen szemlélteti. Milvel ott van például az általános relativitáselmélet és a táguló világegyetem modell, így az egy erős egyszerűsítés ha ilyet mondunk hogy 13,5 milliárd éves a világegyetem, de ez már a kérdés szempontjából részletkérdés.

2023. máj. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Örök kérdés marad
2023. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
6 nap, a 7.en pihenés. Csak így lehetett, mert a teremtő is elfárad
2023. máj. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
@8 akkor mitol mindenhato?
2023. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
noénnemtudom, mert én ateista vagyok.
2023. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!