Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A föld (és a többi bolygó)...

A föld (és a többi bolygó) örökmozgóként kering a nap körül?

Figyelt kérdés
Vagy egyszer belefognak zuhanni a napba?
2023. jún. 7. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Ha bármi fékezné őket a pályájukon (pl. ahogy a Föld körül alacsony vagy közepes magasságú pályán keringő műholdakat a hihetetlen ritka felső légkör), energiát veszítenek, egyre alacsonyabb pályára kerülnek, nő a keringési sebességük, belezuhannak a központi tömegbe. (Nap, Föld stb)

A mozgási energiájukhoz képest igen kicsi a közegellenállás, ezért ezt nem nagyon érzékeljük az égitesteknél, a műholdaknál a viszonylag sűrű légkör miatt indőnként olvashatjuk, hogy ez vagy az a műhód leesett.

2023. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem: mármint nem örökmozgóként keringenek. Bocs a pongyolaságért.
2023. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Elvileg előbb utóbb bezuhannának, mert veszítenek a mozgási energiájukból a gravitációs hullámok és az egy-egy gázrészecskével való ütközés során.


De a nap előbb fog felfújódni. Akkor a nap légköre relatíve gyorsan lelassítja és bekebelezi a belső bolygókat.

2023. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem folyamatosan vesztenek a sebességükből. Ez sz emberiség által használt időskálán nem mérhető, de a keringés miatt folyamatosan (nagyon gyenge) gravitációs hullámok keletkeznek, amik csökkentik a keringési sebességet, így a pályamagasságot. Előbb vagy utóbb (inkább utóbb) minden olyan bolygó, amelynek a napja elég hosszú életű (a Nap nem ilyen), bele fog esni a napjába. A Nap ennél sokkal hamarabb lesz vörös óriás és el fogja nyelni a földet.
2023. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
A gravitációs hullámokon kívül az árapály erők is fékezik a bolygókat.
2023. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A Francia Tudományos Akadémia megmondója vagyok. A levegőnél nehezebb repülő szerkezet és az örökmozgó csak akkor lehetséges, ha én megparancsolom. A mag körül keringő elektron sem örökmozgó, mert én megaszontam. Így ha az elektronok spinjeiből minél többet párhuzamosítunk például mágneses térrel, az nem gyakorolhat mozgást az elektronokat tartalmazó nagy tömegekre sem. Ezért az Einstein de Haas effektus is csak akkor működhet, ha én megengedem. Nem beszélve a Föld forgásáról.
2023. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!