Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az egyetemen tanult kémiához...

Az egyetemen tanult kémiához milyen matematikai ismeretek szükségesek?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egyetemre menni, és előre felkészülni egy kicsit matekból, mivel csak középszintű érettségim van. A kérdésem az lenne, hogy a matematika mely területeire fókuszáljak a felkészülésem során? Azt tudom, hogy lesz deriválás, integrálás... de ezen kívül mit érdemes még gyakorolnom?

2023. jún. 8. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lesznek meg diffegyenletek. De ezeket ugyis megtanitjak az egyetemen
2023. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Deriválás, integrálás, valószínűség számítás.


Trigonometria, logaritmus azonosságok, hatvány azonosságok

2023. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Elsőkörben a deriválást és integrálást érdemes megtanulni.

Ha érdekel további info, írj rám privátban.

2023. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#-1es: Elvileg igen, de én hallottam olyanokat is, hogy csak átrohannak az anyagokon, és aki nem emeltezett matekból, az sokszor csak néz, hogy mi történik.

2023. jún. 9. 12:37
 5/7 anonim ***** válasza:

12:37

Az első éves fizkém talán a leggázosabb úgy hogy még az analízis 1 (deriválás) párhizamosan döcög csak mellette.

Még a mikroökonomia is ott volt, de az nem igazi szakmai tárgy, 0 ráépülése van.

2023. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahohy nem latom milyen egyetemre mennel? mert nem mindegy allatorvosin, biologusoknak is, agraregyetemeken is van kemia

meg lehetsz vegyesz is

Szoval a kemiahoz ha abbol.felvetelizel akkor a kozepsikolai kemia kell es azok a szamitasok a tobbit megtanitjak az egyetemen.

Ha olyan helyre mesz ahol van kemia es emiatt felsz, akkor ne izgulj ahhoz kb a kozepszintu erettsegi eleg..mert ugyis ott az egyezemen ahogy haladnak elmondjak mutatjak oktatajak ami kell es lesz sok nalad okosabb evfolyamtarsad akikkel leulhetsz tanulni, elmagyarazzak stb.

Szoval nem tudom hova kellene elore tanulnod integralas es derivalast meg ilyeneket mert nekunk ez nagyon nem kellett csak erintolegesen pedig termeszetudomanyi iranyu diplomam van.

Bar ahogy elnezem hogy a szarvas agancsepiteset mar altalanosban tanitjak...:-)

2023. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6: Igen, azt elfelejtettem írni, hogy vegyész szak lenne a cél :) Egyik kémiatanárunk azt mondta, hogy egyetemen őt bedobták a mélyvízbe, elég húzós volt olyan rövid idő alatt elsajátítani azt a matematikai tudást, ami nem képezi részét a középfokú érettséginek. Másfelől arra is gondoltam, hogy egyetem és egyetem között is lehetnek különbségek, lehet hogy lazább helyeken nem olyan húzós. Na szóval az a lényeg, hogyha a tanárom panaszkodott, akkor nem kizárt, hogy van ennek valami valóságalapja. Másfelől nem ártok azzal senkinek, ha előre tanulok.
2023. jún. 10. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!