Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fénymikroszkóppal meg lehet-e...

Fénymikroszkóppal meg lehet-e vizsgálni egy szúnyogot?

Figyelt kérdés
Biológiát tanulok és holnap mikroszkópozni fogunk órán. Fogtam két szúnyogot, hátha akad valami érdekes kép a mikroszkópon át róluk. Lesz meglepetés, vagy nem fogok semmi érdekeset látni?
2010. okt. 18. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet vizsgálni. Meg lehet nézni majd a szúró-szívó szájszervüket, és az ízeltlábukat.
2010. okt. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

persze, 500x-os nagyításnál már nagyon jól lehet látni dolgokat.

Keress az ablakpárkányon döglött legyet, az picit nagyobb, és talán érdekesebb is.

Mi elektronmikroszkópon nézegettünk legyet :)

2010. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Viccelsz? Szúnyogot nem 500x-os nagyítással kell nézni!Mert semmit nem látsz a szúnyogból, elég a 20-50x-es.
2010. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó te még nem láttál scanning elektronmikroszkópot :-P
2010. okt. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilván nem arra gondoltam, hogy "jé, ott a lába, stb..."

Yep, villamosmérnök hallgató vagyok, valóban még a közelében sem voltam elektronmikroszkópnak. (NOT)

2010. okt. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Simán, egy fénymikroszkóppal még papucsállatkákat is lehet nézegetni. Szúnyog tanulmányozására ideális.
2010. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Van néhány szúnyogom és egy legyem holnapra terítéken.. :) Jó éjt mindenkinek!


Üdv,

D. 18/f

2010. okt. 18. 22:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ilyeneket nem jó előre tudni... sokkal jobb az, ha saját maga tapasztalja/kísérletezi ki az ember az ilyesmit. Pár száz szoros nagyítással anyagszerkezetet néztem még anyagismeret órán. Hogy ott valszeg' semmit se látsz a szúnyogból, az biztos... legfeljebb, ha szerencséd van, akkor valami fura érdekes dolog éppen bekerülhet a látómezőbe, de nem hiszem.


Amúgy meg max néhányszor 10x-es nagyítással érdemes ilyesmit nézni..

2010. okt. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megnéztük 10 és 100x-os nagyítással a szúnyog lábát, a légy szárnyát és a légy fejét. Szerintem nagyon érdekes volt! Megérte!
2010. okt. 19. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!