Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudom megakadályozni,...

Hogy tudom megakadályozni, hogy a piros-sárga falevelek idővel megbarnuljanak? Mitől barnulnak meg?

Figyelt kérdés
Kézműveskedni szeretnék velük.
2010. okt. 21. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért színeződik el a levél mert a klorofil bomlásnak indul és a többi kevésbé domináns szín így láthatóvá válik... Hogy lehet ez ellen tenni? fogalmam sincs...
2010. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek a falevelek tulajdonképpen már bomló hullák. A piros és sárga színt adó fehérjék elbomlanak benne. Ez természetes folyamat, és nem tudom, hogyan lehetne megelőzni. Alkoholban szerintem megváltozna a színük, és talán formalinban is. Csakhogy a formalin mérgező, ráadásul mindkettő folyadék, és ha kézműveskedni szeretnél, nem is megoldható....
2010. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha lelakkoznám? Nem kell levegő a klorofil bomlásához?
2010. okt. 23. 11:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az segítene, ugyanis itt nem csak levegő miatt bomlik, anaerob bomlás iz lejátszódik a levél belsejében. De ha még a bacikat valahogy sikerülne is kiírtani, a fehérje önmagában nem egy stabil molekula, sok fehérje fél életidejét csak napokban mérik... Azért nem látod, mert a sejtek folyton elbontják a régifehérjéket és újratermelik őket.

Szóval valami olyan megoldás kéne, amivel a fehérjék eredeti szerkezetét tudod megőrizni. Erre lenne jó a parafolmaldehid, de mint azt már írtam, ez se jó megoldás...

De szerintem ha van a környéketeken virágárus (márpdig miért ne lenne) esetleg megkérdezheted, hogy ők ismernek-e valami technikát rá... :/

2010. okt. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, OK. Köszi a a szakszerű választ. Ezek szerint ezek csak ősszel csodálható dolgok.
2010. okt. 25. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!