Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kémhatású nálunk a talaj?

Milyen kémhatású nálunk a talaj?

Figyelt kérdés

Hogy tudom megnézni/mérni, utánaolvasni.

(Bp xviii kerület)


2010. nov. 8. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Googliba beírod: Milyen kémhatású Magyarország talaja? Én azt olvastam, hogy lúgos.
2010. nov. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van pH mérő papír ami egy fokonként jelez. Desztillált vízzel oldani kell a földet és annak a pH-ja mérhető a papírral. OMKER-ben vegyszerboltban lehet venni.
2010. nov. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

" Magyarország talaja? Én azt olvastam, hogy lúgos."


Ilyen nincs hogy Magyarország talaja lúgos!Van ahol lúgos van ahol savas, van ahol semleges!

2010. nov. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első-

gratulálok a tájékozottságodhoz.


Második-

A lakmusz papírról beszélsz vagy speciális papírról?

2010. nov. 8. 08:55
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


de a kérdésem még aktuális, mert ez nem elég részletes

2010. nov. 8. 09:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Neten sajnos szerintem nem fogsz találni olyan részletes térképet amilyet keresel... egyébként itt van egy [link] értelemszerűen a kémiai tulajdonságok legyenek bejelölve vagy másik [link] de ez szinte ugyanaz mint amit te is linkeltél...

Esetedben a legcélszerűbb a mérés lenne. Mi 6gram talajt mérünk be 15ml ioncserélt vízzel ezt rázzuk 24 óra múlva újabb felrázást követően mérjük... Mi ph mérő készülékkel, de tájékoztató méréshez tökéletes lesz az univerzális lakmusz papír is pl [link]

Laci

2010. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Olyan növényeket akarok szaporítani, amelyek szeretik a savanyú talajt.

Ahogy nézem a térképeid, közel van hozzánk az enyhén savanyúnak jelzett talaj(vagy nálunk is az van).

2010. nov. 8. 12:04
 8/8 anonim ***** válasza:

"A lakmusz papírról beszélsz vagy speciális papírról?"


Nem lakmusz papír kell hanem pH mérő papír, az mutatja a fokokat is.Nekem 1-11-es van de lehet kapni 1-14-est is.OMKER_ben vegyi boltban van.

2010. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!