A hő miért száll a gravitáció ellenében?




válasza:Az állító kérdésed hamis, mert a "hő" nem száll a gravitáció ellenében.
🤦
Amire te gondolsz, azt termikus konvekciónak nevezzük - mely jelenséget az anyagok hőtágulása által kiváltott sűrűségcsökkenés váltja ki.




válasza:Azért, mert a meleg levegőnek annyira lecsökken a sűrűsége, hogy a felhajtó erő nagyobb lesz, mint a rá ható gravitáció.
Tudod a vas testű hajók is ezért úsznak a vizen a rájuk ható gravitáció ellenében.




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:"Minden úszó test súlya annyival csökken, amennyi az általa kiszorított víz súlya"
Ez gázokra, folyadékokra is igaz.




válasza:"És akkor a kis sűrűségű anyagok miért szállnak a gravitáció ellenében? Mert csak?"
Ez nem volt része a kérdésednek. Ezért a fölényeskedő "mert csak" nem indokolt.
De hogy én is válaszoljak arra: A kisebb sűrűségű anyagok azért szállnak felfele (ha a körülmények olyanok, hogy felfele szállnak), mert az őket körülvevő közeg -különböző pontokon mért- nyomásából származó erők összege nagyobb, mint a rájuk ható lefelé irányuló erő.
A rájuk ható nyomások eredő ereje pedig nagy vonalakban úgy alakul ki, hogy a felső felületükre ható nyomás kisebb, mint az alsó felületükre ható nyomás. Ennek oka a körülvevő közegre ható gravitáció. És ha a közeg sűrűsége nagyobb, mint a kis sűrűségű anyagé, akkor a nyomásoktól származó erő nagyobb lesz, mint a kisebb sűrűségű anyagra ható gravitációs erő.




válasza:



válasza:Azért ennek eléggé...
- Miért?
- Ezért.
- De miért?
... szaga van. Kérdező, 7 éves vagy? Nem bántás, csak kérdezem. Én annyi idősen idegesítettem ilyennel szegény anyámat.
Kapcsolódó kérdések:
Nem érezzük a fórgást. Nem esünk le mint ahogy egy fórgó teniszlabdán lespríccel a viz. miért nem így van?
Mindig is volt?
Pontosabban a gravitáció nem nőne, de mennyivel lenne nagyobb a föld felé minket húzó eredő erő?
Mennyire tudnánk elvégezni a minden napi rutinunkat?
Extrém távolságból. Tehát van az univerzum, ami elég nagy lehet, de csak egy kis részét látjuk. Ebben van valamennyi anyag és energia ami gravitációt kelt. A "szélén", bármit jelentsen ez, folyamatosan kerül ki a gravitációt okozó anyag és energia a tágulás miatt....
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




