Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember után melyik a legokos...

Az ember után melyik a legokosabb állat?

Figyelt kérdés
2009. jan. 17. 14:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

ezt nem lehet pontosan meghatározni, több okból:

1, nincs az intelligencia mérésére alklamas objektív rendszerünk, mitöbb még az emberi intellgenciát is csak nagy vonalakban tudjuk mérni, tehát pl ilyen kategóriák vannak, hogy: átlagos, átlag feletti stb.

2, nem is tudjuk mi igazán az intelligencia, a mai nézetek szerint nem is 1 intelligencia van, hanem pl érzelmi-, kreatív intelligencia stb.

3, az állatok igen eltérő fejlődési utat jártak be, eltérő környezetebn élnek, eltérő adottságokkal. Vagyis nincs sok közös pont, ami alapján össze lehet hasonlítani, azt meg nyilván értelmetlen mondani, hogy pl a delfin nem használ eszközöket, csimpánz meg igen, mert a delfin egyszerűen fizikailag nem képes kifinomult eszközhasználatra (egyébként 27db delfinnél figyeltek már meg eszközhasználatot, nevezetesen szivacsokkal túrták a homokot, hogy az "orruk" ne sérüljön)

4, az előzőből fakad az, hogy nem is tudunk igazán tesztet készíteni, hiszen abban a tesztben már az emberi intelligencia is belekerül, mikor az adott állat számára tervezünk, optimalizálunk egy tesztet.

5, az állat személyisége is belezavar a képbe, pl ott a ló, ami közismerten félénk állat, és emiatt sokan butának is gondolják, mivel mindentől megijed. Holott elég okos, kb a kutya szintjén van, és pl vakvezetésre is be lehet tanítani.


Ésatöbbi, nem folytatom, lényeg, hoyg objektív vizsgálatot nem tudunk végezni, és a jövőben sincs remény arra, hogy tudjunk. Azt mindenesetre el tudjuk mondani, hogy a 2. legokosabb, vagy egy főemlős (valszeg csimpánz, gorilla, orángután) vagy egy delfin lenne.

2009. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
A csimpánz.
2009. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Én azt olvastam, hogy a delfin.
2009. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Már nem azért, de miért az ember a legokosabb? Csak mert nem vagyunk ösztönlények?

Szerintem az állatoknak több eszük van.

(Már csak egyszerű példa is bizonyítja: akkor eszik, amikor éhes, és ha nem éhes, nem eszik. Ezzel az emberek egy része meg addig eszik, amíg jól meg nem hízik. Mi értelme? Semmi. Egy szabadon élő állat nem tesz ilyet.)

2009. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Na pont ezt akartam írni, szinte szóról szóra, amit az előttem szóló... ne sértegessük az állatokat:):):):
2009. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem emberek között is vannak még egy egysejtűnél is butábbak, és itt most nem a fogyatékkal élőkre gondolok, hanem akinek lenne agya, csak nem használja.
2009. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
szinten a delfint tudom.
2009. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
A delfin azt olvastam.
2009. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Hát ezt nehéz lenne így megmondani, ahogy már fentebb is írták. Inkább csak még nagyon okos állítokat tudunk mondani neked. Én a gorillával egészíteném ki.
2009. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Én is a delfint hallottam a 2. legokosabb állatnak, a főemlősök természetesen ott vannak az élmezőnyben, és úgy tudom a polipok is nagyon értelmesek.
2009. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!