Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez már nem véletlen! Mi lehet...

Ez már nem véletlen! Mi lehet a magyarázata?

Figyelt kérdés
Észrevettétek, hogy néha egy lámpa ami halványan ég, mikor elmész mellette vagy ránézel rendesen világítani kezd? Hát nálam ez mindennapos eset, ma pl. 2 is történt. Mi lehet a magyarázat? Azt hiszem ezek nátriumgőz égők.
2010. dec. 15. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
tévére is amikor ránézek mindig változik valami a képen.
2010. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Az a magyarázata, hogy erre figyelsz fel.


Ha elmész egy lámpa mellett, ami haloványan világít, de nem történik vele semmi, akkor észre sem veszed. Viszont ha felvillan, az változás, amit észreveszel, és megint megjegyzed, hogy hoppá. Pedig lehet az volt a huszadik halovány lámpa ami alatt elmentél :)

2010. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

20:08 Ezen eléggé nevettem :D


A mészárosnak meg igaza van. Arra figyelsz föl, ami változik.

2010. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan!

Ráadásul az sem kell, hogy egyenesen ránézzél. A perifériás látásod nagyon érzékeny a mozgásra, változásra. A szemed sarkából is rögtön felfigyelsz rá.

2010. dec. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
A különös jelenség magyarázata az, hogy egyre több olyan lámpa készül, amely energiatakarékossági megfontolásból csak akkor világít teljes teljesítménnyel, ha emberek mozognak a közelében.
2010. dec. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is jártam így egy lámpa vagy fel, vagy lekapcsolódott, amikor arra jártam. Aztán találkoztam egy ismerőssel, beszélgettünk a lámpa alatt, és kiderült, hogy percenként fel-le kapcsol, tőlem teljesen függetlenül.
2010. dec. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ToXeN ***** válasza:
2010. dec. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!