Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy süketnek, aki dobhártyá...

Ha egy süketnek, aki dobhártyája ép, de az egyén nem hall ugye egyáltalán semmit, tehát csont süket, akkor ha mellette megszólaltatnak 200 dB erősségű hangot, akkor beszakad e a dobhártyája?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
természetesen igen...
2010. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Beszakad, de a szeme sem rebben :)
2010. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az lehet, hogy fájna. Attól függ, hogy mi okozza a süketségét. Ha egyáltalán nincsenek idegek a fülben, és környékén, akkor nem érzi, de ha csak a feldolgozással van baj az agyban, akkor fájhat.
2010. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
mennyi ideje van egyes embereknek:D ilyeneken gondolkodni..:D beszarás:D
2010. dec. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

A dobhártya nyomástól szakad ki búvárok ejtőernyősök pofon vágott jobb sorsra érdemes bántalmazott feleségek esetében.

A valóságban ez a hangerő a testet is bántja, a "mellkasodon érzed", még a süket is elkerüli.

Hipotetikusan a m.tensor tympani védőhatás-kiesése miatt a süketnek állandó szinuszhangra egy paraszt hajszállal még előbb is szakadna ki.

A valóságban a dörejártalom okozhat ilyet, ott a dinamika igen nagy és légnyomás változással is jár(s amugy részleg meg is süketíthet).

2010. dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

14:33


köszi a válaszod. és a többieknek is.


"A valóságban ez a hangerő a testet is bántja, a "mellkasodon érzed", még a süket is elkerüli."


ezt úgy érted, hogy a süket is érzi a mellkasán amikor történik egy ilyen nagyságú hangeffekt? Mármint ez ki lett próbálva, vagy hogy van? Annyira nem vagyok jártas így a szaktudásban, de érdekelne a dolog. bízom benne, hogy érted mi kérdésem.szóval az oké, hogy érzi a fájdalmat talán, de a dobhártya maga akkor elszakad úgy, mint egy olyannak, aki épen hall?


"m.tensor tympani védőhatás"


ez mit jelent? mert nem találtam erről semmit neten.


válaszod előre is kösz.

2010. dec. 25. 16:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
egyszer rendeztek egy hangversenyt süketeknek, azt hiszem műanyag poharakat kellett a kezükbe fogni. A pohár rezgésével a kezükön keresztül érezték (de nem hallották!) a zenét.
2010. dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

előttem lévő a válasz első részét megadta(de ha a discoban a hangfal elé állsz, magad is fogod tapasztalni)


a m.tensor tympani egy védőizom, ami zaj esetén a DH-hoz kapcsolódó egyik hallócsont egyikét rögzítve fixálja a hallócsontot-és részben talán az ahhoz kapcsolódó dobhártyát is. Hevenyészett fordításban(ferdítésben):

[link]

2010. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszokat. Akkor a rezgésnek van befolyása végül is, és 200 dB annyira megrezegteti dobhártyát, hogy az elszakad elvileg.


szóval ha valaki úgy süket, hogy nem a dobhártyájával(ha jól tudom ez az első dolog, ami által érzékelünk hangot) van baj, hanem ugye időrendben a későbbiek folyamán, akkor a dobhártya végül is megrezeg, de az infó nem jut tovább az agyba.


köszi egyébként a válaszokat

2010. dec. 28. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!