Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért páros szám a nulla?

Miért páros szám a nulla?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
A 0 páros szám? Eddig azt hittem, hogy se nem páros, se nem páratlan. Se nem pozitív, se nem negatív.
2011. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Hé András, te vagy az?
2011. jan. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

:D Nem András vagyok, de jót nevettem.


Általános iskolában tanulta ezt húgom matekon. És mivel nem tudtam megválaszolni, hogy miért páros (mivel nekem új volt ez az információ), átadom a terepet az okosoknak :)

2011. jan. 1. 21:32
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy hülyeség: mert osztható kettővel (0:2=0).
2011. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 titak ***** válasza:
90%

Biztosan azért mert a következő szám páratlan.

Egyáltalán a nulla szám?

Ha elosztom önmagával akkor az eredmény 1 lesz?

2011. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én már azon is gondolkodtam, hogy az egyszerűség kedvéért veszik párosnak... De akkor nem azt kellene tanulniuk, hogy azokon az órákon így dolgoznak, de tudják, hogy nem így működnek a dolgok, nem pedig tényként átadni nekik? Vagy tényleg páros lenne?

Én is azon a gondolatmenetetn voltam, hogy így nem is vehetjük számnak...

2011. jan. 1. 22:16
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én továbbra is azt mondom, hogy azért tekintik párosnak, ha egyátalán (!), mert osztható kettővel.

A nullával való osztás nincs értelmezve, tehát 0:0=semmi!


Igazából a nulla is egy szám de inkább a pozitívakat a negatívaktól elválasztó "állomás".

2011. jan. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

21:53

Biztos lehetsz benne, hogy ez az.

2011. jan. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is megerősítem: a "páros szám" definíciója alapján a 0 páros. Maradék nélkül osztható kettővel, ennyit jelent.


Viszont az igaz, hogy nem negatív és nem pozitív, és az is a különlegességét növeli, hogy nem lehet vele osztani. Ha majd magasabb matekot tanultok (bár kétlem, hogy ilyen szándékotok volna), ti is megtudjátok, de addig is józan ész, nem kell túlmisztifikálni.

2011. jan. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Pér válasza:
100%
Én is úgy tanultam, (30 éve) hogy a nulla semleges szám, de ma már valóban párosnak tanítják. Az okát nem tudom, mint ahogy a helyesírás is változott azóta. Én mindíg jeles voltam helyesírásból, most pedig lépten-nyomon javít a gép írás közben. Ez van.
2011. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!