Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Végzett már valaki vízbontást?...

Végzett már valaki vízbontást? Tapasztalatok? Melyek a legjobb elektródák vízbontáshoz? Könnyen hozzáférhető jó elektródák vízbontáshoz?

Figyelt kérdés
Vizet akarok bontani... De mi a legjobb elektróda hozzá(anód-katód)? Az egyik végén gondolom a hidrogén, a másik végén meg az oxigén fog fejlődni... Végzett már valaki vízbontást? Milyen élmények születtek ezzel kapcsolatban? Hogyan tároljam, tároltátok a hidrogént? Ötletek egyéb gondolatok?
2011. jan. 9. 11:00
 1/6 Silber ***** válasza:

Ehhez megfelelő berendezés kell, ún. vízbontó készülék.

[link]

Ha jól tudom, olyan 30 ezer körüli az ára. Elektródoknak inertfémek a legjobbak (pl. platina). Viszont otthon, laikusnak kivitelezni elég necces. Biztosítani kell az egyenáramot, a megfelelő kis feszültség mellett nagy áramerősséget (ami veszélyes), ha nem akarod megvárni az ősz szakállad, mire végzel. Ezen kívül az elvezetendő gázok is hajlamosak elillanni, ami a H esetében robbanásveszélyes (áram, és éghető gáz). Valamint figyelembe kéne venned, hogy a katódon redukálódó H kétszerese lesz az oxigénnek. Otthon max egy lufiban tárolhatnád, ami szintén balesetveszélyes.

2011. jan. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha erősen gondolsz rá, akkor menni fog.
2011. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"mellett nagy áramerősséget (ami veszélyes),"


Nem kell olyan nagy áramerősség max. 5 A de állítható áramforrás kell mert a kémiai folyamatoknak van egy optimális sebessége amihez az áramot hozzá kell tudni igazítani mert vagy túl lassú lesz a reakció vagy túl gyors ami tényleg veszélyes lehet.És megfelelő edényekből házilag összeállítva is több tízezerbe fog kerülni. A hozzávalókat laborfelszerelés szaküzletben lehet venni.

2011. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Silber ***** válasza:
12:36: 5A nem nagy... Megnézném mi lenne veled, ha ekkora áramerősség haladna át rajtad (tized amber képes halált okozni. Ez annak az ötvenszerese).
2011. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
mert a vízbontó 3V-os feszültsége biztosan áthajtaná a tagon az 5 ampert :D :D
2013. dec. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4: Az 5A valóban nem olyan sok. Ha egyszer nincs hozzá feszültségszint, akkor az nem gáz. 12/24 Voltos rendszerek simán flevesznek nem 5 de olykor még 10-20 ampert is, mégis, megtapizhatod, semmi bajod nem lesz.


Amiről te vakolsz /tized amper/, az 230 Volton, nedves, párás környezetben lehet életveszélyes.


Amúgy, nem kell a fals duma, én 13 éves koromban már bontottam vizet, otthon, egy kis teljesítményű trafóval, magam készítette egyenirányítóval, pet palackokból összeállított vízbontó segítségével.

Ami veszélyes, az valóban a fejlődő hidrogén.

Zárt kornyezetben senki ne próbálkozzon a dologgal, csak udvaron, vagy hátsó kertben. Nagy odafigyeléssel.


Én egyébként arra használtam a fejlődött hidrogént, hogy nikkelezett vagy krómozott csavarokkal felitattam. A hidrogén jól oldódik nikkelben vagy krómban.

Ezeket a csavaranyákat eltettem egy nylon zacskóba és a barátaim előtt meggyújtottam őket. Égtek. A haverok meg csak lestek.


Kis feszültségen, kis árammal végezve a dolgot, nem lesz semmi baj. A képződő hidrogén és oxigén mennyisége nem lesz számottevő.


A platina elektródákat /lol/ felejtsük már el.

2021. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!