Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy-hogy látni nappal is a...

Hogy-hogy látni nappal is a Holdat?

Figyelt kérdés
én úgy tudom h a Nap erős fénye nappal elnyomja a Holdat de én délután 2 kor is láttam a Holdat sőt mostanában mindig látni nappal is lehet h most hülyének néztek de én ezt már nem értem ^^"
2011. jan. 15. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elnyomja, de el nem tünteti;) Nyilván megfelelő körülmények között ugyanúgy látható.
2011. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

akkor megfelelő körülményke közt láttam xD

pl borús ég v télen más beesési szög?

2011. jan. 15. 15:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogyha én itt délben látom a holdat, akkor a föld másik oldalán (ahol éjszaka van) hogy látják? :P
2011. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyilván sokkal halványabb napközben - de miért ne lehetne látni? A körülötted levő tárgyakat is látod nappal, nem csak a Napot (kivéve persze, ha egyenesen belenézel, mert akkor tényleg semmi mást nem látsz).

Tükröződik rajta a Nap fénye.

2011. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sajtoskifli ***** válasza:
Hogy érted hogy elnyomja? A hold fénye a visszaverődő napfény. A holdnak csak úgy magában nincs fénye.
2011. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

tudom -.- xD és úgy értem h a NAp fénye erősebb mint az a fény amit visszaver a Hold és a Nap erős fénye MIatt nem látjuk a Holdat


egyébként az jó kérdés h Ha mi nappal látjuk itt a Holdat akk a világ másik felén ahol éjjszaka van akk ők hogy látják?

2011. jan. 15. 18:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj el azon, hogy hogyan kell álljon egymáshoz képest a Hold, a Föld és a Nap, hogy teliholdat, félholdat vagy az újhold vékony sarlóját lássad.


Azaonnal látszik, hogy a telihold éjfélkor van az égbolt legmagasabb pontján, a félhold, ha fogyó hold, akkor reggel 6-kor, ha dagad, akkor este 6-kor látható a legmagasabb ponton. Az újhold meg majdnem déli 12 kor van az égbolt tetején. Ezek után nem csoda, ha a vékony sarlójú Holdat látod délután 2-kor.


A Nap pedig nem feltétlenül nyomja el az égitestek fényét. Gyakran előfordul, hogy egyes erősebb fényű csillagok (Szíriusz, Vega) a reggeli vagy a délutáni órákban láthatóak. Akkor miért ne volna látható a nagy kiterjedésű Hold? Pláne így télen, amikor a Nap alacsonyan jár.


És hogy mit látnak a Föld túloldalán élő emberek, amikor te a Holdat az égbolt tetején látod? Akkor ők éppen nem látják. Logikus, hiszen a Föld eltakarja. Ők majd 12 óra múlva látják, amikor a Föld a tengelye körül egy fél fordulatot tesz meg.

2011. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most is látni!
2022. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

11 év után előkerült?

Jobb későn, mint soha...

2022. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem is étdekel a téma és ráakadtam itt!
2022. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!