Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a természet mindent okkal...

Ha a természet mindent okkal teremt, akkor mire jó a szőr az emberek testén?

Figyelt kérdés
Ahhoz túl kevés és túl foltszerű, hogy a hidegtől védjen, de akkor mégis mire lehet jó?
2008. jan. 28. 20:56
 1/8 anonim válasza:
83%
véd a hidegtől..:D csak még nem telt el elég idő, h elcsökevényesedjen
2008. jan. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
99%

Abszolút nem a hidegtől véd a szőr, hanem a MELEGTŐL.

A túlzott felhevülés ellen nyújt védelmet, méghozzá olyan formában, hogy nagy melegben a szőrös bőrnek nagyobb az vízkiválasztása, ezáltal a kiválasztott izzadság elpárologása hűti a bőrt.


Emellett pl. a hónalj szőrzete és a fanszőrzet feromont köt meg, mely vágykeltő.


A női fan szőrzet védi a nemi szervet a szennyeződésektől.


És még sorolhatni lehetne a szőr szerepét.

2008. jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

A haj télen véd a hidegtől, nyáron a túlmelegedéstől.

A szempilla ugye a szennyeződések szembe kerülése ellen jó. a szemöldök szintén + a homlokról nagy hőségben lecsorgó izzadság elvezetésére (röhejes de egyébként a szembe folyna...) Ezen kívül a mimikában is nagy szerepe van.

a hónaj- és fanszőrzet illatmegkötő. + a másodlagos nemi jellegek közé tartozik (meg a szakál is). Tehát jelzi a viselője nemi hovatartozását és érettségét.

2008. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Régen az ősember egész testén szőr volt.De akkor az éghajlat is más volt!Akkor a hideg-meleg ellen kellett a védelem.Ma már megkopott,és anynira szükségünk sincs rá,nekem legalábbis.(A hajamon kívül)Szerintem ez az oka...üdv:Bea
2008. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Férfiként sok kínlódást okoz nekem is. Ha nem csesztetném magamat hetente több órányit, akkor undorító lennék.
2008. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Én nem nagyon hiszek abban, hogy a természet mindent okkal teremt. Gondoljunk csak a torzszülöttekre! Ha Istenről beszélnénk, az már tényleg igaz lehet, de ennek okát csak az Úr ismeri.
2008. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6%
Mechanikai védelmet biztosít.
2008. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Maradvány. RÉGEN volt oka. Kivéve ott, ahol most is erős: a hajad (szépség) és a nemi szőrzet (illat).
2008. ápr. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!