Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Végeztek már valaha ember...

Végeztek már valaha ember állat kísérleteket?

Figyelt kérdés
ilyenre gondolok hogy emberi spermával megtermékenyíteni egy állatot vagy éppen forditva
2009. febr. 14. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

közvetlenül, mint pl. a ló és a szamár (=öszvér) esetében nem megy a dolog. Ha jól rémlik az oroszok nagyerőkkel próbálkoztak a dologgal.


Ettől függetlenül lehetséges hibridek létrehozása, csak génsebészeti módszerekkel. Úgy nagyjából majd mindenhol tilos, illetve egészen speciális feltételekhez kötött. Arról nem is beszélve, hogy jó eséllyel rádgyújtják a labort, ha nem vigyázol.

2009. febr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Elvileg még nem próbálták az embert állattal keresztezni, gyakorlatilag viszont abszolút eltudom képzelni hogy valahol a föld valamelyik eldugott zugában egy titkos laborban már mindenféle mocskos dolgokat csináltak és csinálnak mai napig, a legnagyobb sunyiban és titokban.
2009. febr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom, hogy génkezelt sertésekkel folynak kisérletek. Belőlük akarnak kinyerni az emberi szervekre nagyban hasonlító szerveket: szív, máj, vese...
2009. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Természetesen végeztek. A kísérletek azonban nem jártak sikerrel, úgy tűnik, hogy a különböző fajok nem képesek egymással termékeny utódokat létrehozni. (ez az egyik faj definíció is) Tehát az ember-állat hibridek nem indultak fejlődésnek, a ptesejt össze sem olvadt a hímivarsejttel.

Mesterségesen megoldható, hogy emberi (vagy tetszőleges állati) géneket egy másik fajba beültessünk, de az ugye nem ugyanaz.


Tehát röviden: végeztek ember-állat hibridek kialakítását célzó kísérleteket, de lapzártáig nem jártak sikerrel.

2009. febr. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Xmes ***** válasza:
100%

Én egyszer azt olvastam, hogy sikerült ember és afrikai csimpánz hibridet létrehozni. Én meglehetősen gusztustalan dolognak tartom ezt. Egy afrikai csimpánz genomját bemocskolni a homo sapiens génjeivel... Le kéne lőni aki ilyet tesz...

Egyébiránt az ember is állat, ezért a kérdés értelmetlen. A nagy cucc az lenne, ha sikerülne az embert vagy más állatot a növényekkel nagy mértékben keverni. Kis mértékben már sikerült. Azt pl tudtátok, hogy a fagyálló paradicsomot úgy hozták létre, hogy egy déli sark környéki halfaj fagyállóságért felelős génjeit pakolták hozzá a paradicsom génjeihez?

2009. febr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!