Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Papucsállatka befogása,...

Papucsállatka befogása, tenyésztése és tartása. Hogyan lehet elkezdeni egy papucsállatka tenyésztését?

Figyelt kérdés
Olvastam már több oldalon is utána a neten, de többnyire mindenki csak a Horn Zsilinszky féle könyvből ollózza be a tartásra vonatkozó leírás, és hogy tiszta kúltúrát könnyedén szerezhetünk akvarista társainktól. Jó, de ha nincs ilyen, akkor hogyan kezdjünk neki? Mikroszkóp szükséges a sikeres tenyészet beindításhoz? Köszönöm az esetleges válaszokat. 28/F
2011. márc. 7. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében ezzel a biotechnológa foglalkozik! És tudomásom szerint szükség van mikroszkópra, szelektálják a tudomásom szerint!
2011. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Ketten kelletek hozzá. Az egyikőtök bekeríti, a másikotok elgáncsolja :)


Viccet félretéve, ha vizet kiraksz a levegőre pár napra, és teszel bele mondjuk kevéske szalmát, lesz benne papucsállatka... A tenyésztéshez nem kell feltétlenül mikroszkóp, de ha látni is szeretnéd rendesen őket, akkor szükséged lesz rá ...


maci

2011. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hőmérséklet így télen befolyásol valamit? A víznek folyékony állapotúnak kell lennie gondolom arra a pár napra, míg "beleköltöznek" a papucsok?
2011. márc. 7. 14:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Persze, szerintem is csak folyékony!

Nem szivatásból kérdem, csak keresgélem a természettudományos gyerekeket, azér tis kérdezem meg most, hogy miért vagy erre kíváncsi!?!

Szal miért akarod tenyészteni őket?

Mivel foglalkozol?

2011. márc. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Élőeleségnek halak számára szeretném tartani őket, ha jól tudom szeretik a karalábét és a zárított banán héjat is. Csak még a befogásuk/begyűjtésük nem tiszta számomra. De akkor kell egy mikroszkóp is a megfigyelésükhöz vagy egy erősebb lupé.
2011. márc. 8. 07:41
 6/11 Tom Benko ***** válasza:
96%
Kicsik lesznek még apróhalaknak is. Nem véletlenül vízibolhára gondoltál?
2011. márc. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ivadék halaknak szánnám őket.De ahogy elnézem műeleség lesz belőle...SERA MIKRON vagy LON BABY.
2011. márc. 12. 09:31
 8/11 anonim ***** válasza:
elég annyi, hogy egy kis vízbe lehet sima víz is abba beleraksz egy kis szénát, káposztát, babot, stb.. olyan növények amik hamar lebomlanak. félig lezárod, hogy ne párologjon rakhatsz bele 1 pici sót is de kicsit aztán 1 hét max 2 már szbadszmmel is lácani fognak a kis papucsállatkák :)
2011. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
szabadszemmel látható ? :O és azt h kell elképzelni telepek látszanak vagy maga az állatka és hogy néz ki ?
2011. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Látom, ez nagyon régi kérdés, de ha esetleg mégis olvasná valaki:

ha fény felé tartod a papucsállatkákat tartalmazó vízcseppet, akkor apró, fehér pontocskák mozgását fogod látni, ha jó a szemed. Én már régen foglalkoztam ilyesmivel, valószínű, hogy nekem már szemüveg kellene hozzá. Az alakjuk azonban nem látható szabad szemmel fény felé tartott vízcseppben sem.

2016. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!