Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mire használható a hipermangán...

Mire használható a hipermangán (Kálium-permanganát)?

Figyelt kérdés
(Hülye válaszokat is várok! Pl. : hogyan viccelheted meg az osztálytársadat vagy a táborban a barátaidat! ) :D
2009. febr. 19. 21:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Éghető anyaggal keverve pl robbanóanyagnak. De nem ajánlom, mert eléggé veszélyes.(állítólag)

Ha hülyeséget vársz, akkor pl a WC tartályba tehetsz be egy kicsit, poén lesz, amikor lila víz fog folyni. :)

2009. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
De arra figyelj, hogy tényleg csak egy kicsit kell beletenni!
2009. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenre, pl:


Laboratóriumban: klórgáz előállítására, oxigén előállításra, oxidáló szernek, analitikai mérőoldatnak

Iparban: leginkább oxidálószernek

Gyógyászatban, háztartásban: fertőtlenítő szernek


Beszerezni oldat formájában lehet, régebben szilárdan is. Ma már nem, mert végfelhasználói engedély kell hozzá (drog prekurzornak számít).


Röviden ennyi

2009. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
82%

Én tanuló koromban a nyári gyakorlaton az egyik teherautóban találtam egy kis zacskóval.Hazafelé menet zuhanyzáskor az egyik osztálytársamnak-akit nem szerettünk-

azt mondtam hogy nagyon jó kézmosószer,minden olajat lehoz

a kézről,külföldről kaptam.Ő elhitte mert tényleg voltak nyugaton rokonaim.

Mondtam neki,hogy nedvesítse be a kezét és jól dörzsölje be.Dörzsölte,dörzsölte én meg spuri(duplája volt,mint én)

Állítólag egész hétvégén kapált,hogy lejöjjön a tenyeréről.

Így visszagondolva,ma már nem vagyok büszke rá.

2009. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A nagymamám rendelőbe dolgozott de már nyugdíjas és egyszer régen(kb. 10 évvel ezelőtt hozott egy kicsi üvegcsével ami most az én birtokomban van. (innen van nállam hipermangán!)
2009. febr. 20. 08:29
 6/27 anonim válasza:
83%

Sziasztok!

A Kálium permanganát, szilárd - kristályos halmazállapotban sötétlila, oldatban (vizes) élénk lila.

Az ember bőrét barnán fogja meg, ha műanyagra, fára kerül belőle és utána vizet kap, azt is megfogja és elszínezi - tehát kísérletezéskor nagyon vigyázzatok rá, nehogy ruhára, mosógépre, kézre kerüljön, mert egészen addig nem veszitek észre amíg vizet nem kap, akkor viszont már szívás...


Hevítésével otthoni körülmények között is könnyen fejleszthetünk belőle O2 -gázt ami sokszor jól jöhet.

Ha kietlen, szenyezett vízű tályakra megyünk, vigyünk belőle egy keveset, és bátran használjuk víz fertőtlenítésére, akár ivóvíznek is használható, nem rontja el a víz ízét (annyira) - !csak ne túl töményen! - tényleg elég egy kevés belőle. (feloldása után egy kicsit várjatok, aztán használjátok)


Glicerinnel hevesen reagál, ezzel érdemes viccelődni, bár a hipermangánt és a glicerint is elég nehéz beszerezni. - Hipermangánra öntsük a glicerint, kb 5 másodperc az akitvációs idő.

2009. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
27%
SEMMIKÉPPEN SE IGYÁL HIPERMANGÁNT TARTALMAZÓ VIZET (vagy bármit)!!! Nehézfém van benne (Mn) könyörgöm!
2010. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
0%
Hidrogént állítanak elő belőle asszem.
2010. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Hát azt nehezen, lévén KMnO4 a képlete :D
2010. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
0%
Mi épp csak 1 csipetnyit, nem tobbet mint ceruzahegynit felszívtunk az orrunkba... 5 percen átt folyamatossan trüszögtünk :D nagyon állat volt amikor már a 30diknál tartottunk :D
2010. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!