Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy fél literes üvegnyi...

Van egy fél literes üvegnyi egy éves vizeletem. Milyen reakciók illetve folyamatok zajlanak le benne?

Figyelt kérdés

Az idő folyamán sötétebb színe lett, megjelentek benne ilyen fehér valamik, olyan mintha spermium lenne de nem az, gondoltam még arra hogy esetleg valami só lehet de szerintem az sem. A szaga pedig méterekről érezni hogy nagyon büdös, majd el lehet ájulni.

Milyen folyamatok mentek végbe a vizeletben? Miért ilyen büdös, mik azok a fehér valamik benne, és mitől lett sötétebb a színe?


2011. márc. 15. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Más bélyeget gyűjt...
2011. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát te elég beteg vagy...amúgy biztos a sok baci
2011. márc. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem vagyok beteg, csak a kíváncsiság. Tehát az a sok fehér valami a bacik? De akkor mért megy le az aljára az összes? Illetve amikor még friss volt mért nem lehetett látni? A többi kérdésre is ha tudtok válaszoljatok lécci! Köszi
2011. márc. 15. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Azok a fehér valamik "bacik".

Amikor kijött mg nagyon kevés baci volt benn (persze csak ha nem volt valamilyen húgyúti fertőzésed) ezért nem lehetett látni. Majd azok amelyek tudtak elkezdtek szaporodni, így a számuk növekedett és plakkokat képeztek.

Ennek során mivel a vizeletből nyerték a szükséges anyagokat, és abba engedték anyagcseretermékeiket, megváltozott az összetétele (elszíneződött).

Azért süllyednek a "bacik" és egyéb más is az aljára, mert nagyobb a fajsúlyuk, azaz nehezebbek a vizeletnél.

2011. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és azért büdös, mert a "bacik" különböző anyagokat állítanak elő, amiknek szaguk van. Valamint az édes pici parányok is előbb-utóbb elpusztulnak és akkor a testük lebomlik. A szerves bomlástermékek pedig büdösek.
2011. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt!! :)
2011. márc. 16. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!