Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúciós elmélet szerint...

Sághegyi Csaba kérdése:

Az evolúciós elmélet szerint hogyan jelentek meg új tulajdonságok az élőlényekben?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 00:02
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nem a mutációk okozta változásokra vagyok kíváncsi. Az nem új, hanem megváltozott régi tulajdonság. Hogyan bukkantak fel új szervek, végtagok, stb. az egyszerű élőlényekben?


Ugyan én kreacionista vagyok, de nem fogok itt erről vitázni. Nem meggyőzni akarok, hanem megismerni. Egy kreacionistának pedig ismernie kell az evolúciós elméletet. Ezért tettem fel a kérdést.

2011. márc. 20. 00:07
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Hát nem csodálkozom, hogy kreacionista vagy, hiszen nem tudod az alapokat sem.


Biológiaórán kellett volna figyelni...

2011. márc. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Annyi zavar van benned, annyi és olyan mértékű tudatlanság, téves és rossz hiedelmek, hogy nem is tudom, van-e értelme magyarázni neked.


Az első komoly hiányosság, amit a mutációkról gondolsz. Amit te mutációnak gondolsz, az valójában a mutációknak egy alesete, egy mutáció típus. Én az egyetemen 180 percben beszélek a mutációkról, és az még mindig csak egy gyors áttekintés, egy bevezetés.


A második komoly hiányosság, amit a szervekről gondolsz. Valahogy azt hiszed, hogy az evolucionisták szerint a szerv csak úgy megjelenik minden előzmény nélkül. Csakhogy ilyen nincs. Valójában újonnan megjelent szerv olyan kevés van, hogy tulajdonképpen egy kezemen meg lehetne számolni.

A kéz például módosult uszony. Az állkapcsunk kopoltyúív. A szív első őse egy kis lüktető izomcsomó, amihez igazán nem kell sok gén, ebből lesz a kétrekeszes, a háromrekeszes majd a négyrekeszes szív. A tüdő a garat lefűződése. A garat viszont visszaeredeztethető a bőrre, azaz a külhámra. Az evolúció a már meglévőből toldoz-foldoz. A fogaink a hal ősünk pikkelyeiből erednek, miként a szőrünk vagy a madarak tolla is. Az agy őse az, hogy egyáltalán megjelenik az idegsejt, ami nyilvánvalóan egy már előtte is létező sejt módosult változata. Aztán a következő lépés, hogy az idegsejtek csoportosulni kezdnek. Gócokat hoznak létre, majd a gócok specializálódnak.


Az első sejttől kezdve minden szervnek egy marék speciális sejt az őse. Tehát ha innen nézzük, semmi nem jelent meg „újonnan”.


Középiskolás anyag ezt nem adhatja vissza, tudom, bár betekintést nyújt. Viszont ha tényleg érdekelne, beiratkoznál az egyetemre, tanulni csonttant, fejlődéstant, szövettant. Vagy pedig maradsz elégedett az eltökélt kreacionisták boldog tudatlanságával, esetleg követelheted a kreacionizmus kötelező tanítását a középiskolákban.

2011. márc. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Én figyeltem biológiaórán, nem volt ilyesmiről szó.


Az evolúciós elméletek egyébként is nagyon eltérnek egymástól, láttam egyszer egy TVműsort, ahol nagynevű biológusok magyarázták el az elméletüket (és sorban megcáfolták egymás elméletét). Nagyon érdekes volt, jó lenne ismét megnézni.

Mielőtt leszóljátok, nem kreacionista műsor volt, hanem rendes ismeretterjesztő.

2011. márc. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Első, második, miért vagytok ilyen önelégülten lekezelők? Miért dühít benneteket, ha más másképpen gondolkodik? A kérdező rendesen kérdezett, nem fikázta a ti hiteteket.
2011. márc. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, mi a lekezelő abban, ha hangot adok a kételyeimnek. Sajnos a tudomány egy olyan dolog, amiről bizonyos alapok nélkül nem lehet beszélgetni. Bocsánat, de én 5 + 3 évig tanultam, míg előbb okleveles biológus, majd genetikus doktor lettem. Ehhez képest nagyon unom, hogy 50 éves biológia tankönyvből közepesre érettségizett emberek próbálják osztani az észt az én szakmámban.


Nem tudom, miért van az, hogy itt a focihoz meg az evolúcióhoz mindenki ért. Érdekes, a villanyszerelőnek senki nem akarja megmondani, hogy hogyan kell villanyt szerelni, pedig azt csak 3 év kitanulni. A biológusoknak meg meg rendre nekiszegezik ezt a "hogy is van az evolúció" kérdést, mintha ezt 5 sorban ki lehetne fejteni. Ráadásul úgy, hogy általában az alapfogalmak legalapjával sincs tisztában a kérdező.


Bocs, de ne akarjon szorzást tanulni az, aki még összeadni sem tud. Az evolúcióval ugyanez a helyzet: meg kell tanulni a legalapvetőbb dolgokat, aztán a részleteket meg lehet vitatni.

2011. márc. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Olvasd már el a kérdést, te doktor. A kérdező nem vitázott, nem osztotta az észt, nem akart meggyőzni. Feltett egy kérdést, te pedig normális válasz helyett azonnal támadsz.
2011. márc. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 hollófernyiges ***** válasza:
57%
A doktor elég hosszan válaszolt is a kérdésre. Amúgy nem csak az evolúcióhoz, hanem a nyelvtanhoz (sumér nyelvrokonság), történelemhez (harmincezer éve itt vagyunk a Kárpát-medencében), fizikához (már rég megvan a vízzel hajtott autó csak a multik titkolják) is mindenki ért.
2011. márc. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A piszkálódás nem zavar, de pontosabb, részletesebb, nyomon követhetőbb, és kísérletileg bizonyított válaszokat kérek. Ha a válasz hosszú, link is jó lesz, ahol le van írva. Például az uszony lábbá/kézzé alakulásánál. Az uszony megjelenésének a hogyanja, és miértje is érdekel. Azért vagyok kíváncsi, mert maga Darwin írta, hogy ha bebizonyosodik, hogy van olyan szerv, ami nem egyszerűsíthető, akkor az elmélete hamis. És sok olyat olvasok, hogy ez + az egyszerűsíthetetlen, pl. a szem. Ezért van az, hogy kicsit sem vitázok, hanem kérdezek, hogy hogy is van ez? Az alapból piszkálódókról amúgy is megvan a véleményem. Aki azt hiszi, hogy jaj de sokat tud, az semmit nem tud. Aki tudja, hogy ebben a nagy világban mindig van feltárásra váró információ, és keres, kérdez, kutat - na az értelem itt kezdődik.
2011. márc. 20. 11:13
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Akkor válaszolok a kérdésre is, de azt hiszem fölösleges (mert ezt is leugatjátok).


Erre a kérdésre csak egy szóval lehet válaszolni:

FOKOZATOSAN.

Ez az egy szó a megfelelő válasz erre a kérdésre.

2011. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!