Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kinek van nagy tapasztalata...

Kinek van nagy tapasztalata matematika és fizika tárgyú oldalak vagy blogok készítésében?

Figyelt kérdés
Sajnos a webprogramozásban nem vagyok otthon. Szeretnék néhány jól hasznosítható ötlethez jutni. Kell-e a dologhoz nagyobb összeget is teremteni?
2011. márc. 21. 09:22
 1/1 anonim válasza:

Az [link] oldalon ha regisztrálsz, létre tudsz hozni egy matekos blogot elméletileg. Ez azért is jó, mert itt tudsz képleteket is megjeleníteni, ami amúgy nehézkes. Viszont a kinézetébe valószínűleg nem tudsz beleszólni.


Csinálhatsz saját oldalt is, az kicsit macerásabb.

Ha egy saját oldalon komolyabb matekos vagy fizikás képleteket akarsz megjeleníteni, minimum egy javascriptre szükséged lesz, mert a html nem képes rá. Én pl a mathtran nevű scriptet használok, ami úgy működik hogy a képletnek a tex kódját kell beírni, azt képpé alakítja és úgy szúrja be.


A képletmegjelnítésen kívül nem sokban több szerintem egy átlagos blognál egy matekos blog.


UI: ha nem érted a következő kifejezések valamelyikét: html, javascript, tex kód akkor kérdezz bátran

2011. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!