Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van a Földön kívül élet (akár...

Van a Földön kívül élet (akár intelligens akár kezdetleges, prokarióta vagy eukarióta) és ha ezek közül lehetne csak választani ti melyik helyet választanátok az élet utáni kutatásra ha minden műszaki fejlettség meg lenne hozzá: Európa, Titán, Mars?

Figyelt kérdés
Szerintem biztosan van földön kívüli élet,csak az a kérdés,hogy hol és milyen körülmények között.
2011. márc. 21. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha én tudnám, hogy hol és milyen földönkívüli élet létezik, akkor valószinűleg Nobel-díjjal ülnék a NASA valamelyik kényelmes irodájában.
2011. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy van-e, majd eldől (Naprendszeren kívül biztosan van), de szerintem a Naprendszeren belül a legesélyesebb az Europa vagy esetleg Enceladus.


maci

2011. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Európában biztos nincs Földön KÍVÜLI élet, hiszen az a Föld része. Bár állítólag a magyarokat hívták marslakónak ámerigában.


Hogy a kérdésre érdemben is válaszoljak: valószínűleg van a Földön kívül élet, és még valószínűbb, hogy nem a Naprendszerben. Szóval ezek közül egyiken sem kutatnék úgy, hogy én most életet keresek. Sokféle szempontból érdekesek, ha találunk rajta életet, az extra, de csak emiatt nem mennék oda.

2011. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Europa a Jupiter hatodik holdja, ha már érdemben akarsz válaszolni
2011. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi azoknak akik normálisan válaszoltak.
2011. márc. 21. 12:11
 6/8 anonim válasza:
Lehet, hogy van, de nem biztos. Ha találtak valamit, akkor azt nem biztos, hogy elmondják. De én el tudom képzelni, hogy találtak, csak ez szigorúan titkos.:)
2011. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel az Europán.Az igaz hogy fagyott de vízalatti kűrtők melegíthetik vagy a Jupiter.A jupiternek a gravitációs ereje időnként megnyújtja és összenyomja az Europát az ebből adódó energia és kőzetmozgás melegen tarthatja az alsóbb részeket.
2011. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan létezik földön kívüli élet, hiszen elég arra gondolni, hogy több milliárd galaxis van és egyenként a galaxisokban több milliárd bolygó. Én a Gliese 581 c-t látogatnám meg, elvekben a lakható zónában kering, egy a baj, hogy 20 fényévnyire van, tehát a jelenlegi fejlettségi szintünkkel mi már nem élnénk meg, amíg egy szonda odaér :)
2011. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!