Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » éppen itt böngésztem, amikor...

éppen itt böngésztem, amikor találtam 2 nagyon érdekes linket, ezeknek a dolgoknak az értelmezésében kérnék segítséget? (linkek lent)

Figyelt kérdés

légszives csak értelmes válaszokat. a linkek:

legjobban érdekel: [link]


2. [link]

az 1.nél a kérdésem: kicsit kezdtem begolyózni az egész miatt, de kicsit kezd összeállni a fejemben a dolog, pl: "minden öntudattal rendelkező élőlénynek (még általánosabban: minden önmaga és a külvilág érzékelésére képes rendszernek) saját, egymásétól tetszőlegesen különböző világegyeteme van" akkor így értelmet nyer a vonzás törvénye, a saját kis világegyetemben tehát "én irányítok..." ha valamit roszul gondolok javítsatok ki. viszont az 1. link első felében leírtaktól kicsit kiráz a hideg, arról egy kis magyarázatot kérnék...


2011. ápr. 3. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

"minden öntudattal rendelkező élőlénynek (még általánosabban: minden önmaga és a külvilág érzékelésére képes rendszernek) saját, egymásétól tetszőlegesen különböző világegyeteme van"


Nem, nincsen mindenkinek saját világegyeteme.

A tudattal rendelkező lényeknek fejlett agya van, amely valamilyen tökéletlen szinten MODELLEZNI képes a kinti világegyetemet, természetesen nagyon leegyszerűsítve, és csak azt a részét, amelyet az érzékszerveivel már megismert.

Ha például el akarsz menni a közértig, és már ismered az útvonalat, akkor az agyadban már van egy modell erről az útvonalról, így könnyen odatalálsz.


Valódi világegyetemből azonban csak egy van, és mindannyian ebben az egyben élünk.


Ezt ki is próbálhatod: ha az agyadban lévő valóság-modellt megváltoztatod, attól még a valódi világegyetem nem változik meg. Például próbáld meg erősen elképzelni, hogy egy sima falon van egy ajtó. Hiába képzeled el nagyon erősen (megváltoztatod az elmédben tárolt valóságmodellt), nem fogsz tudni átmenni azon az ajtón, hanem nekimész a falnak.

2011. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez érdekes, akkor ezt rosszul értelmeztem, vagy nem voltam elég figyelmes :D válaszodat köszönöm.
2011. ápr. 3. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazából te értelmezted még jobban, kérdező, az első válaszoló nagyon hagyományos fizikai világképről beszél. A kvantumfizika pont azt mondja, hogy a világegyetem nem egy fix, hanem lehetőségek rohadt nagy halmaza, és csak a megfigyelő léte omlasztja össze konkrét valósággá, és mindig csak annyira omlik össze, hogy az összes megfigyelő ne ütközzön.


De a vonzás törvénye egy misztikus baromság. A tudatoddal nem tudsz ráhatni arra, hogy a valóság hogy omoljon, nem te kreálod a valóságodat, csupán elszenvedője vagy.

2011. ápr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A kvantumfizika pont azt mondja, hogy a világegyetem nem egy fix, hanem lehetőségek rohadt nagy halmaza, és csak a megfigyelő léte omlasztja össze konkrét valósággá, és mindig csak annyira omlik össze, hogy az összes megfigyelő ne ütközzön"


Ez, amit írtál, már nagyon közel esik a koppenhágai értelmezés félremagyarázásához, amit ezoterikus gondolkodók művelnek előszeretettel, azt a hatást keltve, mintha a modern fizika az ezoterikus elméleteket bizonyítaná, ami nem igaz.


A kvantumfizika tulajdonképpen annyit mond ki ezzel kapcsolatban, hogy a mérés mindig beavatkozással jár egy rendszerbe (kvantumszinten vagyunk, ugye), azaz a mérés megváltoztatja a rendszert.

Ezt a misztikusok úgy magyarázzák félre, mintha az emberi tudat valami különleges, anyagi világ felett álló entitás lenne, ami változást okoz az anyagi világban. Ez hamis állítás, félremagyarázás. A fizika éppen az ellenkezőjét állítja: az emberi tudat ugyanolyan anyagi természetű rendszer, mint az univerzumban bármi más. A tudat semmiképpen nincsen egyéb hatással az anyagi világra, mint bármilyen más fizikai rendszer.


Jó lenen, ha az ezoterikus gondolkodók legalább maradnának a kaptafánál (horoszkóp és hasonló alaptalan fantazmagóriák), és a kitalált butaságaikat rendre cáfoló fizikáról nem hazudnák azt, hogy az őket igazolja, mert ez már azért szerintem az arcátlanság netovábbja.

2011. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23:01 Pont ezt pofáztam, hogy a tudat ELSZENVEDŐJE a valóságnak, nem alakítója. Ha elolvasnád a linkelt időkép cikket (vagy nem itt lett linkelve? mindegy, olvass utána annak a trükkösebb kvantum-radír kísérletnek), te se ragadnál le annál, amit most mondasz. A kvantumfizika továbbhaladt a 20 évvel ezelőtti állapotán.
2011. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!