Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vörös a hold lehetőleg...

Miért vörös a hold lehetőleg érthetően elmondva vagy valami linket kérhetnék?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem vörös, csak a föld árnyéka olyan szögben vetül rá, hogy vörösnek látszik tőle.
2011. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem esetleg vmi konkrétabb amiből többet tudok meg?
2011. ápr. 18. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, gyakorlatilag abból áll az egész, hogy az árnyék elmosódik a távolságtól, így szórt ,,fény" lesz belőle. (ha megnézed az árnyékodat látszik, hogy ha közelre vetül az árnyék éles, ha távolra akkor homályos) A nap eleve vörös színű, a föld árnyéka + vörös fény vörösre festik a napot.
2011. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a Föld majdnem a Hold és a Nap közé kerül akkor a Föld légkörén való áthaladástól lesz a piros és szóródó fény, az vetül a Holdra.
2011. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És úgy képzeld el a pirosodást minthogy naplementekor is vastagabb légrétegen halad át a fény ezért piros lesz a Nap illetve az ég alja.
2011. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dellfil ***** válasza:

A Föld "félárnyékában" tartózkodó Hold bizony narancsvörös fényben tündököl. Az ok az, hogy a napfény hosszú utat tesz meg a Holdat kitakaró Föld légkörében, és a hold ebben a "színes" félárnyékban van.

Lehet választani a képek közül, egynémelyik ábrázolja a folyamatot is.

[link]

Itt jobban le van írva, mint ahogy én magyaráztam:

[link]

Tehát amikor a Hold a penumbrában ( a Föld félárnyékában) van, vöröses.


dellfil

2011. ápr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2011. ápr. 22. 10:09
 8/8 anonim válasza:
jaj de jó hogy végre valaki leírta érthetően,mert én sem értettem,wikipédián is furán fogalmaztak.Mostmár értem,köszönöm!
2011. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!