Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért tanulunk egy dolgot...

Miért tanulunk egy dolgot máshogy biológiából, mint egészségügyi tárgyakból, és miért tanuljuk különbözőképpen ugyanazt a dolgot a különböző egészségügyi tárgyakból?

Figyelt kérdés
Például biológiából azt tanultuk, hogy a hószabályozóközpont a hipotalamuszban, az pedig a köztiagyban helyezkedik el. Egy egészségügyi tantárgyból meg úgy, hogy a nyúltvelőben van. Melyik igaz? Mondjuk hajlamosabb vagyok a bioszkönyvnek hinni, mert hitelesebb számomra, de akkor is zavar, hogy néha ellentétes dolgokat tanulunk egészségügyi tárgyakból, mint bioszból. Nem értem, ez miért van.
2011. ápr. 26. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez furcsa, elég nagy tévedés lenne. :/

"A hipotalamusz (hypothalamus) a köztiagynak a talamusz alatti részén található." És én is így tanultam egyetemen. Nem tudom, hogy az az egészségügyi könyv honnan vett ilyen téves információt.

2011. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!