Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a szerves...

Mi a különbség a szerves kémia, és a szervetlen kémia közt? Én ugy halottam, hogy a szerves az nehezebb ez igaz? :D

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszi.
2011. máj. 3. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is nehezebb a szerves. Sokkal nagyobb és bonyolultabb molekulákkal, reakciókkal foglalkozik, mint a szervetlen.


Különbség:

[link]

[link]

2011. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem a nehézségi szint különbözteti meg. ;)

A szerves az szerves vegyületekkel foglalkozik. A szervetlen meg a többivel. A szerves vegyületeket széntartalmú molekulák alkotják (ez az alap, a szénláncon kívül sok más finomság is van).

Hogy mi a nehezebb... embere válogatja. A szervkém diverzebb, összetettebb, ha az alapokat nézzük, bonyolultabb, mint a szervetlen. Pl. nem vegyész szakon a szervetlen kémia egy félév, a szerves két félév (ez csak a bevezető). Azonban aki a szervetlent érti, annak a szerves sokkal egyszerűbb (szervkémen kevesebben buknak, mint áltkémen). De hidd el, a fizkém (fizikai kémia) sokkal nehezebb, az analkém (analitikai kémia) meg egyenesen megtanulhatatlan. [Illetve tanára válogatja.]

2011. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem speciel a szerves kémia klasszisokkal könnyebb volt, mint a szervetlen. Egyszerűen nem tudtam megjegyezni azt a sok adathalmazt. A szerves kémiában könnyen megtaláltam a logikát, és bár ott is jó sokat kellett tanulni, mégis egyszerűen ment. Egymásra épülnek az anyagok.
2011. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a szerves nekem is könnyebb, mint a szervetlen, gondolom azért mert az érdekelt is, a szervetlen meg annyira nem.
2011. máj. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szervetlen szárazabb, inkább magolós, a szerves pedig logikusabb, de komplexebb. Kinek melyik a nehéz. Én a szervest jobban szeretem.
2012. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!