Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy tárgyat (pl tégla)...

Ha egy tárgyat (pl tégla) leejtünk a földre és hirtelen megszűnne az egyik test, mondjuk a föld, gravitációs mezeje, akkor a tárgy tovább zuhanna, lassulna vagy megállna?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 20:09
 1/7 anonim válasza:
0%
megállna, mert nem lenne lefelé irányuló erő (hiszen m*gnél ha g = 0 akk az eredmény is 0)
2011. máj. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyenes vonalú egyenletes mozgást végezne a föld középpontja felé, amíg neki nem ütközne a földnek, utána visszapattanna (hacsak a tégla és a föld nem számít teljesen rugalmatlan ütközésnek... de sztem nem az) és lassan, de elszállna az űrbe, a légkörrel együtt :)
2011. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja előző vagyok, bocsi attól függ, hogy már esik-e miközben megszűnik a gravitáció. mert akkor ahogy írtam EVEM mozgást végez tovább. ha még az ejtés előtt szűnik meg a gravitáció, akkor ott lebegne ahol elengedted (feltéve h nem gyorsítottad a kezeddel, ahogy elendgeded)
2011. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az elengedés után bármely rövid ideig még működne a gravitáció, akkor A newton törvény szerint a tégla szert tenni valamekkora gyorsulásra, ezzel valamekkora sebességre, amit a gravitáció megszűnése után is megtartana, és ezzel a sebességgel becsapódna a Földbe.
2011. máj. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
természetesen a légellenállás azért lassítana rajta, és ha az előbb állítaná meg a testet, mint sem becsapódna a földbe, akkor ott fog lebegni.
2011. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
hülye vagyok! a g az csak gyorsulás :D nah jó fáradt vtam :P am légellenállás lassítana kicsit rajta, de ha az is megszűnne akk egyenes vonalú egyenletes pályán haladna tovább
2011. máj. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. máj. 21. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!