Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a tengeri só...

Mi a különbség a tengeri só és a normális (bányászott? ) konyhasó között?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy mind a kettő konyhasó, azaz NaCl, de akkor mi ez a mizzéria hogy a tengeri só mennyire egészséges (vagy legalábbis nem annyira káros mint a kősó)?
2011. máj. 22. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a tengeri só természetes jódot tartalmaz jóval nagyobb mennyiségben, és a jódra nagy szükéségünk van a pajzsmirigy működéssel kapcsolatban, és véd a sugárzástól.
2011. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

A jód nem véd a sugárzástól, hanem a feles (nem radiokatív) jódbevitel véd attól, hogy radioaktív jód kerüljön a szervezetbe, ezáltal csökkentve a lehetséges sugárterhelést. Akinek pajzsmirigy-problémája van, az meg megszívta.

A tengeri só többféle sóból áll, egy elég diverz keverék, az arányok lepárlási helytől függően változhatnak. A kősó jobbára NaCl, a természetes és a bányászat során keletkező szennyeződések miatti nagyfokú tisztitás végett. Plusz a tengeri sóban mindig van jód is, ami fontos a szervezetben sugárterheléstől függetlenül is.

2011. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Annyit tudni kéne hogy minden só tengeri só! Ahol sóbánya van ott valamikor tenger volt és leülepedett elpárolgott a víz.Nincs ilyen hogy nem tengeri só!Pofátlan szemét hozzánemértő becsapás!Én vegyész vagyok de ezt mindenki tanulta nem értem miért csapnak be embereket ezzel az ostoba szélhámossággal? MINDEN SÓ A FÖLDÖN TENGERI SÓ!!
2011. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó: az eredete ugyanaz, viszont útközben volt pár változás, ami különbségeket okoz.
2011. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Milyen változás? A szervetlen anyagok nem változnak!
2011. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A bányászott kősó nagyobb mértékben szennyeződik, mint a lepárlás során a tenegri só. Ergó jobban kell tisztítani. Ez a változás.
2011. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"Szervetlen anyagok nem változnak" kiváncsi vagyok hol kaptál te vegyészdiplomát
2011. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na jó. utánanéztem a wikin.

( [link]

Valóban, a tengeri só nem csak NaCl-t tartalmaz, hanem kb. 20%-ban egyéb sókat is. A kősótelepek ennél jóval többet, 97-98%-ot. Aztán ezt még persze adalékolják.

Úgy tűnik, hogy a nátrium az, ami nem kellemes a szervezetnek túl sok mennyiségben ( [link]

(Igen, az ásványvizek nátriumtartalmára is figyelni kell!)

Szóval, ha a tengervízben levő egyéb sók is sós ízt okoznak, akkor mondhatjuk, hogy ugyanolyan sós íz eléréséhez tengeri sóból valamivel kevesebbet kell tenni, így kevesebb a nátriumbevitel, de engem az a 15-20 % különbség nem győzött meg, hogy a tengeri só olyan "egészséges" mint amilyen nagy felhajtás van körülötte. Merthogy ezek a számok feldolgozás során változhatnak, és biztos, hogy egy agyon adalékot/finomított asztali (kő)sóban sincs már 97-98% NaCl.

2011. máj. 23. 22:33
 9/13 A kérdező kommentje:

Csak még két link:

[link]


Itt meg egyenesen az van, hogy a tengeri és kősó nátriumtartalmának különbsége kb 3%. Bár erősen reklámszagú, de nagyjából hihető.

[link]

2011. máj. 23. 22:37
 10/13 anonim ***** válasza:
ez a tengeri só egészségesebb ige azon alapszik,hogy a túlzott Na bevitel magas vérnyomást okozHAT,így értelem szerűen a kevesebb nacl-t tartalmazó só nem okozHAT
2011. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!