Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a Yellowstone...

Szerintetek a Yellowstone alatti óriás vulkán tényleg nagyon soká fog kitörni mint ahogy azt a geológusok állítják vagy csupán azért mondják ezt hogy NE KELTSENEK PÁNIKOT?

Figyelt kérdés
Gondolom az egyéb ismeretterjesztő filmek miatt mindenki tudja miről van szó.
2011. máj. 25. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Most azt várod, hogy jobban tudjuk az ott méricskélő geológusoknál?
2011. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sajtoskifli ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak nem tudják megmondani. Na most ha ezzel állnának elő, hogy bocs, de nem tudjuk mikor fog kitörni ez a vulkán ami majd átrendezi Amerika képét, lehet, hogy rosszul sülne el. De az is biztos, hogyha tudnák, hogy kb 2 éve múlva történne, akkor az bejelentenék, mert egyrészről hírnév, másrészről meg az állam se hülye hogy csak úgy hagyják az embereket meghalni.
2011. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy itt 2 dolgot kellene pontosan tudni:

- mekkora erők mozognak odalent,

- mekkora erőt bír ki a talaj fölöttük?

Ebből egyiket sem tudják egészen pontosan. Azt tudják, hogy gond van: mert a lenti erők folyamatosan növekednek - a talaj meg csak nem akar megerősödni fölöttük.

Lehet próbafúrásokat végezni - és lehet azt is mérni, hogy mennyire domborodik ki a talaj. Ha már nagyon, az a végső fázis: akkor hamarosan robban.


Ill. még egy harmadik:

- mekkora erő jön kívülről, egy kicsit megrázni az egészet?

Na: ezt meg egyáltalán nem tudják.

2011. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se tudják pontosan. A másik, hogy ha tudnák akkor mi van? Ellene nem lehet tenni csak menekülni. Ez meg a jelenlegi népességet ismerve lehetetlen, egyszerűen nincs annyi ország ami be tudna fogadni ennyi embert. Arról nem beszélve, hogy tudtommal egy ekkora kitörés nem csak Amerikát intézi el, de komoly gondokat fog okozni az egész világon. Hajók nagy részének annyi a part menti településeknek szintén a szökőár miatt, a hamufelhő meg hazavágja a mezőgazdaságot. Szerintem nem fogják bejelenteni, ha tudják is mert azt is tudják ez mit jelent és mennyire tehetetlenek ellene. Hiába jelentik be és keltenek pánikot az emberek mindenképpen meghalnak. Legfeljebb a pánik miatt már előbb elkezdik ölni egymást.
2011. máj. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát kedves utolsó válaszoló én is pont ettől tartok.

Mert tegyük fel,ha el is kezdik kimenekíteni az embereket akkor a nagyrészük hova megy? Hát persze ,hogy ide Európába. Akkor pedig nem lesz olyan ,hogy én nem akarom ezt meg azt beengedni a földemre,házamba stb..

2011. máj. 26. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!