Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a természetes radioakt...

Mekkora a természetes radioaktív sugárzás?

Figyelt kérdés

Fontos lenne a pontos válasz, mert fizikából érettségizek és ezt sehol nem találom.

Talán 300 mSv, de ez nem biztos.


2011. máj. 27. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mekkora a természetes radioaktív sugárzás?"


A kérdés ebben a formában értelmetlen. Ha a természetes háttérsugárzás dózisteljesítményére vagy kíváncsi, az évente átlagosan 2,4 mSv a Földön.

2011. máj. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

300 mSv elég sok. Még nem valószínű, hogy káros, de pl. a fukushimai dolgozók normális 100 mSv/év dóziskorlátját felemelték 250 mSv/év-re a rendkívüli helyzet miatt. Mo.-n atomerőművi dolgozó a törvények szerint 50 mSv/év-et kaphat. A paksiak erre belső szabállyal rászigorítottak és 20-ra levitték. A "dózisrekorderük" 17 mSv-t kapott tavaly, vagy tavalyelőtt.


Tehát 300 azért nem kevés. Wikipédián egyébként fent van, ha a radioaktivitás cikket legörgeted.


Biológiai hatásról egy érdekes ábra:


[link]


1 rem = 10mSv, ha jól tudom.

2011. máj. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
természetes háttérsugárzás értéke 2,4 mSv/személy*év + mesterséges háttérsugárzás 0,4 mSv/személy*év
2011. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Nagyon hasznosak voltak a válaszok.

Gondolkoztam hogy mit írjak ki, hogy 300 mSv vagy 3 mSv, mert nem akartam hülyeséget kiírni, de úgy látszik sikerült. :D

Még egyszer köszi!!!

2011. máj. 27. 16:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Az átlagos háttérsugárzás évente 2,5 mSv. Ennek legnagyobb része ( 2 mSv ) kozmikus forrásból származik. 1 köbméter levegőnek az aktivitása 5 Bq.
2012. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!