Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elképzelhető hogy a Szaturnusz...

Elképzelhető hogy a Szaturnusz Titán nevű holdján van élet?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a National Geographic Channel-en mutattak egy ilyen dokumentum filmet, hogy ott állítólag, lehet metán alapú élet is. Ugyanis a Titánnak van légköre, alatta pedig jéggel borított vidék, de a jég réteg alatt folyékony közeg van. Azt tervezi a NASA, hogy odaküld egy szondát ami lefúr, majd egy kisebb tengeralattjárószerű szondával felkutatja a helyet, hátha van ott élet.

Persze, most nem értelmes földönkívüli életre gondolok, hanem, mikroorganizmusok. Egyik NASA csillagász még olyas valamit is mondott (persze ez csak feltételezés), hogy az évmilliók során akár primitív medúzaszerű lények is kifejlődhettek.

Mi erről a véleményetek?


2011. máj. 27. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem lehetséges.
2011. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ez egy elég öszetett kérdés. a földön több kihalás is volt, a legismertebb a dinoszauruszukhoz kapcsolódik, de ezen kívül volt még egy tucat, amikor a természetnek szinte nulláról kellett újrakezdenie. ha innen nézzük, akkor a titán békésebb hely, mert a jupiter megvédi. viszont éppen a jupiter miatt erős szeizmikus aktivitás van jelen (ezért folyékony a belseje), ami nem feltétlenül segíti a bonyorultabb létfomák kialakulását. ez így pro és kontra, úgyhogy a magam részéről akár fejlett civilizációt is el tudnék képzelni.

miért is ne? sokszor halljuk, hogy egyediek vagyunk, különleges tejbetökök, de mi van, ha mégsem...

2011. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
bármit el lehet képzelni
2011. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, de nem lehetetlen. Azonban nem ismerem behatóan a kérdéses holdat, nem tudom, milyen vastag az a folyékony közeg, milyen alatta a felszín, vannak-e "forró pontok" (vagy lokálisan melegebb, vagy ásványi anyagban gazdagabb), meg tulajdonképpen milyen energetikai-biokémiai feltételei vannak a metán alapú életnek. De azért a Titán nincs a szomszédban, szóval ha a NASA azt mondja, egy kört megér, akkor biztos, hogy van valami valószínűsége.
2011. máj. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igen lehetséges az élet a Titánon. Én úgy tudom, hogy a folyékony közeg létezik, de az egy metánfolyó.
2011. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem feltétlenül szükséges folyékony víz, kidolgoztak pár elméletet (szigorúan elméletet!) arra, hogy milyen pl. a "metán alapú élet" (azaz folyékony metán közegben kialakult), ami nem mond ellent a jelenlegi információinknak. Kísérlet még nem született annak bizonyítására, hogy tényleg kialakulhat-e metánban életjelenségeket mutató organizmus (nagyon nehéz az ilyesmit vizsgálni), viszont egyelőre semmi sem cáfolja.
2011. jún. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. Olvastam egy cikket, amiben felfedeztek egy baktériumot, ami arzént épít be a DNS-ébe. Ez elég érdekes. Nemde? Leírok egy linket, akit érdekel, az elolvassa. =)

[link]

2011. júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: az marhaság, médiahype egy félreértelmezett cikk körül, amit a NASA kénytelen volt így eladni, mert befagyasztották a kutatási pénzeiket (hja, ott is van megszorítás).

A cikk eredetileg csak arról szól, hogy mesterségesen létrehoztak egy olyan közeget, ahol az arzén mennyisége olyan hatalmas, hogy a túlélés érdekében a baktérium képes volt hasznosítani, és a foszfor helyére beépítette a DNS-be. Szigorúan mesterséges környezet, noha maga is extrém körülmények között élő baci volt a főszereplő, és komoly előzetes szűrések, fokozatos koncentráció-emelés, illetve egy eléggé khm... megkérdőjelezhető kémiai kimutatás után mondták ki ezt az eredményt. Kb. "azt hiszem, valami ilyesmi, de vizsgáljuk". Tipikus "nincs pénz, mondjunk nagyot" cikk. Nem egy ilyen van, nem ez lenne az első pofáraesés.


Ha rendesen kimutatták volna a foszfor-arzén cserét, ha több ellenőrző vizsgálattal alátámasztják, ha tényleg bizonyítható, akkor valóban impozáns eredmény, bár annyira nem meglepő, de kellemes hír. A következő lépés a szén-szilícium csere lenne, de azt még nem tudták megugrani - nem véletlenül.

2011. júl. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: a baktériumot nem felfedezték, hanem régóta ismert. (Bár így jobban el lehetett adni a szöveget.)


Ez természetesen nem a linkküldő hibája, neki nem kell tudnia, mi a háttere ennek, nem is őt akarom bántani, sőt, nem is alaposabb, értő olvasásra akarom bírni, hiszen itt nem tudott mit tenni. Egyszerűen ilyen a tudományos világ, vagy ilyen cikkekkel verik át az embereket, vagy nincs nagy pénz. (Nagy pénz, nagy foci.)

2011. júl. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magán a Szaturnuszon is van élet.

Polimpesztin Síva a neve a főfejedelmüknek.


Nem hülyéskedek, ez tényleg így van.

2014. ápr. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!