Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

A Tejútrendszer átmérője 100000 fényév. Az Univerzum átmérője 93 milliárd fényév. Csak 930000-szer nagyobb az átmérője az Univerzumnak, mint a Tejútrendszernek?

2011. máj. 28. 21:10  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Azért nem mindegy, hogy az a "csak" "x-szer nagyobb" miben mérendő :)

Az a "csak" 93.000x nagyobb az milliárd fényéveket jelent :D Irtóztató méret, emberileg elképzelhetetlen távolságokkal :)

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/27Időpont 2011. máj. 28. 21:24 Privát üzenet
Arról nem is beszélve, hogy ez csak a látható része a világegyetemnek. Ha a távolabbi részekben nincs galaxis (ennél kisebbet olyan messziről már nem látunk), ill. a fény már nem tud onnan ideérni - akkor azt a részt nem látjuk.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/27Időpont 2011. máj. 28. 21:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azért elég furcsa, hogy leraksz egymásmellé 930000 Tejútrendszert és átér az Univerzum egyik végétől a másikig. És én úgy tudom, hogy az egész Univerzum 93 milliárd fényév.

# 3/27Időpont 2011. máj. 28. 21:34 Privát üzenet

"az Univerzum egyik végétől a másikig. "

..és mi van előtte és utána?

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/27Időpont 2011. máj. 28. 21:41 Privát üzenet

> És én úgy tudom, hogy az egész Univerzum 93 milliárd fényév.

De az Univerzum gyorsabban tágul a fénysebességnél, nem?

Jó, ez így hülyén hangzik, de érted hogy mire gondolok?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/27Időpont 2011. máj. 28. 21:49 Privát üzenet
És azt,hogy állapították meg, hogy az egész Univerzum 93 milliárd fényév?

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/27Időpont 2011. máj. 28. 21:51 Privát üzenet
Én úgy tudom, hogy az Univerzumra vonatkozó kérdések még nincsenek lezárva. A 93 milliárd fényév az ami biztosnak látszik, vagyis minimum ennyi.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/27Időpont 2011. máj. 28. 21:58 Privát üzenet
ezt én olyan durvának tartom, h ekkora, belegondolni is az!Na meg abba belegondolni, mi van mondjuk 60milliárd fényévnél vagy éppen kik?Szoktam ezen mélázni, h hogy a p*csába lehet valami ekkora, és, hogyan lett??

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/27Időpont 2011. máj. 28. 22:04 Privát üzenet

Akkor foglaljuk össze, hogy konkrétan mit tudunk.

Konkrétan? Hát Vágó úr, KONKRÉTAN a pontos időn kívül semmit...

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/27Időpont 2011. máj. 28. 22:06 Privát üzenet
Mivel az Univerzum nem lineáris, és nem is lapos 930000*930000*930000= 8.04357 × 10 a 17-enszer nagyobb, mitn a Tejútrendszer.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/27Időpont 2011. máj. 28. 22:35 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A minaunknál hány százalékkal nagyobb tőmegű az 1,2 és 5 milliárd év éllettartamú csillag? ( pontos választ! )
Állítólag a Bibliában a 6 nap az nem emberi 6 nap hanem összességében 15,75 milliárd év, ami az univerzum tényleges kora. De hogyan jöttek erre rá?
Hogy vannak sorban az egyre nagyobb "számhármasok"? Pl: Ezer, millió, milliárd stb. Meddig megy?
Ha valóban több milliárd éves a Föld, akkor hová lett az óceánokból a só?
Ha az univerzum kiszakad (végetér) akkor is kb 14 milliárd év telik el mire semmi nem lesz? Mármint hogy a nagy bumm előtt is semmi nem volt. Remélem nem beszélek hülyeséget.
Evolúció A Főldön egyetlen sejt kezdett osztódni (annak-idején) és abból lett a több milliárd élőlény?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!