Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire gyakoriak a gömbvillá...

Mennyire gyakoriak a gömbvillámok Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olyan sok misztikum övezi a gömbvillámokat, szeretnék róluk többet tudni, de tudományos oldalra nem "merek" felmenni mert bölcsész vagyok.


Van egyáltalán olyan, aki látott már a természetben (és nem egy laborban)?


2011. jún. 3. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, még laborban sem sikerült még előállítani. Ha misztikumokat szeretnél látni, akkor keress utána Nikola Teslának. Ő csinált érdekes dolgokat. :D pl.: http://www.youtube.com/watch?v=rzIYRxWbm1g
2011. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

A gömbvillámmal a helyzet az, hogy a hivatalos tudomány tagadja a létezésüket:


[link]


Másfelől meg éppen egy fizikus számol be a gömbvillámmal való személyes találkozásáról:


[link]


Magyarországon Egely György gépészmérnök többek között ezeknek a kutatásának szenteli az életét (de csak nyugaton van érte elismerve):


[link]


[link]


(csak nem tudtam elkerülni a tudományos oldalakra való hivatkozást)

2011. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Sokáig vitatott volt a gömbvillámok létezése is, de ma már széles körben elfogadják a létezésüket. Kísérletek is voltak/vannak gömbvillámok létrehozására, illetve elméletek a keletkezésükre, de valahogy mindegyik sántít valamiben. (gömbvillámot, vagy valami hasonlót... már állítottak elő laborban is)


Aki meg Egely-t írja... hát azt inkább el sem olvasom. Az egy mérnökdiplomás csávó, aki még régen a KFKI-ban dolgozott, aztán elesett biciklivel, beverte a fejét, azóta kikiáltotta magát fizikusnak, meg összeesküvés-elméleteket gyárt, fizikailag lehetetlen dolgokat állít, aurákat mér egy pörgő kerék segítségével... szóval Egely "munkássága" számomra arra jó, hogy képtelenségeket olvasgathassak... kb. mint itt, a gyakorikérdéseken.

2011. jún. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Mennyire gyakoriak a gömbvillámok Magyarországon?"

Ritkák. Ezért is nehéz a kutatásuk.


"Ha jól tudom, még laborban sem sikerült még előállítani."

Hasonlókat már sikerült - itt egy csomó kísérlet: [link]


"A gömbvillámmal a helyzet az, hogy a hivatalos tudomány tagadja a létezésüket:"

Nem tagadják, csak mivel ritka jelenségről van szó, nem könnyű pontos modellt alkotni.


"Magyarországon Egely György gépészmérnök többek között ezeknek a kutatásának szenteli az életét (de csak nyugaton van érte elismerve"

Egely Gyurikáról bővebben: [link] (érdemes végighallgatni a 14 részes hangfelvételt)


Illetve: http://www.youtube.com/watch?v=pEC4kYyeiPI

2012. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!