Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most akkor mikor van a nyári...

Most akkor mikor van a nyári napforduló, júni 21, vagy szent iván napján?

Figyelt kérdés
a wikipédia 21 et mond, illetve azt, hogy magyarországon 24.én ünneplik, szent iván napján, de hogy állítólag csak a kereszténység miatt? akkor most rosszul ünnepeljük? illetve a téli napfordulóra is 2 időpontot láttam, gondolom a (szerintem) téves szent ivános napfordulóhoz számítva. azt értem, meg írták, hogy szokott lenni eltérés, de a juni 21 helyett a 24 az már sok. most akkor mi van, mikor van a leghosszabb nappal? és azt lehet tudni, hogy aznap mikor fog lenyugodni a nap? köszi
2011. jún. 12. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A napfordulót nem ünnepli senki az egy csillagászati dátum és semmi köze június 24.-éhez!
2011. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ez egy pontos csillagászati dolog.

az idén június 21. 19ó 16 perckor lesz a nyári napforduló.

Tehát a leghosszabb nap,jún 20. utána rövidülnek..

jún 20: a Nap kel 4:46 nyugszik 20:45

jún 21: a Nap kel 4:47 nyugszik 20:45

2011. jún. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze egy dolgot ne felejtsünk el a napkelte napnyugta a valós napi idő nem az előreállított idő!
2011. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az eddigi válaszokat. az első válaszolónak meg idézek a wikiről: "A magyar

népi szokások szerint már korábban is fontos

ünnep volt, de a kereszténység felvétele óta

Szent Iván napjához (éjjeléhez) kötik a nyári

napfordulót." tehát fontos ünnep volt

2011. jún. 13. 00:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez az idézet hülyeség!!Hiába írtam le hogy a napfordulónak semmi köze 24.-éhez? Leírta egy másik hozzászóló hogy meg van percre a forduló időpontja! Miért kérdezel valamit ha a pontos jó választ felül akarod bírálni?A NAPFODULÓ EGY CSILLAGÁSZATI IDŐPONT!SEMMIFÉLE VALLÁSI VONATKOZÁSA NINCS!
2011. jún. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vikipédiában nyári napéjegyenlőségről habognak az hülyeség csak tavaszi és őszi napéjegyenlőség van!Napforduló meg nyári és téli van!
2011. jún. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem a napforduló időpontját bíráltam felül, hisz már a kérdésemben is utaltam rá, hogy a 24 az szerintem is téves. csak azt mondom, hogy a napfordulót igenis ünnepelhették! azt hogy szerinted hülyeség, az nem egy érv azzal szemben, hogy a wikin pedig leírják. és nézd ezt meg: www.google.com/m?q=napfordul%C3%B3+%C3%BCnnep&client=ms-opera-mini-android&channel=new tehát igenis ünnepelték, és ünneplik is. tehát mégegyszer a gyengébbek kedvéért: nem az időpontot bíráltam felül. tán rossz voltál szövegértésből?
2011. jún. 13. 11:16
 8/11 A kérdező kommentje:
ha nem működne a link, azt irtam be google be hogy napforduló ünnep.
2011. jún. 13. 11:22
 9/11 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező, kötődnek hozzá különféle elképzelések.

A legelterjedtebb, olyasmi, hogy mivel a fény ettől a naptól fogy, ezért ilyenkor, Szent Iván éjjel kirajzanak az elemi lények- tündérek, manók szilfek,szalamandrák - és mindenfléle huncuntságot tesznek,(szerelmek-szakítások, szamárfülek stb, közben (másodpercenként, kis adagokban, mert az elemi lények kicsik, és nehéz nekik:))) ) ellopják a fényt :)

elrejtik barlangok mélyire

a manók, a drágakövekbe , azért csillog olyan szépen:)) mi minden történik itt éjjel!!!


Az eltolódás azért van , mert érzékszervekkel érzékelhetően pár nap múlva észlelhető, csak a csillagászok müszereikkel tudnak ilyen pontosan meghatározni. (Ugyanez van Karácsonykor: 21 -> de érzékelhetően pár nap múlva történik a "Fény születése" vagyis a napok hosszabbodása, 24-én

Leghíresebb és legjobb feldolgozása, ha tudod nézd meg:

William Shakespeare

A Szent-Iván-éji álom

A Midsummer Night's dream

[link]

2011. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, így már minden tiszta! :)
2011. jún. 13. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!