Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen csillagkép ez:egy...

Milyen csillagkép ez:egy erősebb fényű, nagyobb csillag, fölötte kb.5 percnél egy kevésbé fényes, kisebb csillag?

Figyelt kérdés
Az irányokkal mindig bajban vagyok (:
2011. jún. 12. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez így nem túl egyszerű. Rengeteg minden lehet. Próbálj meg valami támpontot keresni, közelíteni egy ismert csillagképhez.
2011. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

2 csillagból álló csillagkép pl. Canis Minor (KIS KUTYA)

kép: [link]

vagy pl. a Canes Venatici (Vadászebek), kép: [link]

2011. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Legalább egy irányt adj meg, hogy merre néztél, és egy horizont feletti magasságot, mondjuk fokban. Sokat segítene. Így bármi lehet...
2011. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2.

Én is a Canes Venaticire meg a Kis Kutyára gondoltam, de ő valószínűleg nem ismeri a csillagképeket, nem tudja, hol ér véget az egyik, hol kezdődik a másik. A kérdésből úgy tűnik, hogy egy két csillagóbl álló csillagképről van szó, de ha nem ismeri a csillagképeket, akkor lehet pl. az Ikrek két csillaga, vagy akármi. Szóval erre így nem lehet válaszolni.

2011. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hogy foglalkoztatok a kérdéssel!Ez a Canis Minor kétségtelenül hasonlít az "én"csillagképemre,persze élőben kisebb a távolság közöttük.Úgy nyugat-szerű lehet az irány :)))
2011. jún. 14. 09:20
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen,most néztem egyéb képeket a kis kutyáról:ez lehet.Én egyéb csillagképet nem láttam mellette,de ez ugye nem jelent semmit:)

Köszönöm szépen a segítséget,meg fogom figyelni alaposan.

Ui:Egyébként szörnyű elveszett az ember,ha ismer 1-2 csillagképet,de mert az évszakok változnak azok is hol itt vannak-hol ott,Te meg csak állsz és próbálsz támpontot keresni abban a csillagtengerben.Mintha gyedül állnál egy idegen országban.

2011. jún. 14. 09:29
 7/10 anonim ***** válasza:

"Igen,most néztem egyéb képeket a kis kutyáról:ez lehet."


Bocs, de ha nem ismersz egy csillagképet sem, akkor lehetetlen, hogy biztos legyél benne, tekintve, hogy két darab csillagból áll az a csillagkép.


"Én egyéb csillagképet nem láttam mellette,de ez ugye nem jelent semmit:) "


De igen, jelent, mert történetesen az égbolt leglátványosabb csillagképe, az Orion, ott van közvetlenül mellette. Lehetetlen, hogy azt ne vedd észre, legalább az Orion-övet alkotó három csillagot meg kéne jegyezned, sokkal látványosabb, mint az a két csillag, ami a Kis Kutyát alkotja. Olyan, mintha azt mondanád, hogy látod az Esthajnalcsillagot, de a Holdat nem (feltéve, hogy mindkettő fényesen világít). Meg lehet találni a Kis Kutyát is, de ha nem értesz a csillagképekhez, kizárt, hogy ne az Oriont vedd észre hamarabb.


Keresgélj csillagtérképeket: [link]

2011. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az Oriont kivételesen ismerem...
2011. jún. 14. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Ááááá azt hiszem rájöttem mit látsz! Déli délnyugati irányban kb 25-30°magasságban látod. A fényesebb és a halványabb csillag távolsága kb a fele a Hold átmérőjének. Ha ez az, akkor a Szaturnuszt látod! A halványabb tényleg egy csillag mégpedig a Porimma (Gamma Virgo). Ma este észleltem, és beugrott hogy ez lehet az....
2011. jún. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azóta nem figyeltem meg,de most ezen infók alapján újra megkeresem.Nagyon szépen köszönöm!

Mindenkinek!

2011. jún. 16. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!