Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi szervezet a fehérje...

Az emberi szervezet a fehérje tartalmú táplálékot mennyi idő alatt bontja le?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Annyi idő szükséges hozzá, amíg a táplálék a vékonybélben tartózkodik. Ha arra értetted a kérdést, hogy a falat lenyelésétől számítva ez időben kifejezve mennyi, sajnos nem tudom, pár óra, ha jól emlékszem. (Talán hat?)

Mivel a fehérjebontást a hasnyálmirigy lebontó enzimjei kezdik meg, de a végső, aminosavakig történő lebontás a bélbolyhokon fejeződik be (vagyis a felszívással egy időben), pontos adat nem igazán adható, ugyanis a vékonybél elülső szakaszában (duodenum) inkább csak peptidekig történő bontás zajlik, később lesz nagy arányú a felszívódás.

(Természetesen a felszívódás előtt is megtörténhet a teljes lebontás, pontos adatokat nem tudok, hogy mekkora mértékű ez, de ha már annyi membránpeptidáz van a bélbolyhokon, nem lehet elhanyagolható.)

Továbbá a fehérjék 10%-a nem bomlik le a szervezetben. Átlagosan.

2011. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem ennek több tényezője van.

azt tudom, hogy egyszer délután tejfölöshúst (hús= fehérje alapjában) ettem nokedlivel, majd... hát durván piáltunk egész éjszaka. 3 körül egész nokedli és húsdarabokat rókáztam ki. ( alkoholtól)

nem hiszem, hogy minden esetben ilyen lassan megy az emésztés, de hangsúlyozom, qrva sokat piáltam.

2015. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!