Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minimum hány magnitúdósnak...

Minimum hány magnitúdósnak kell lennie egy égitestnek, hogy már láthassuk a nappali égen is?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
2^n
2011. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés... :)


A telihold −12,6, és nappal a félholdat is lehet látni. De a Vénuszt a maga -4.4 magnitúdójával már mutatóban sem. Szerintem (ez egyéni tipp) valahol -11 és -12 az a határ, amit lehet látni nappal.

2011. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is kb így tippeltem!
2011. jún. 16. 19:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a Vénuszt nem lehet látni??? Vazz... gyakran még nappal is lehet.


No meg, hogy éppen mit és mennyire lehet látni, függ attól is, hogy hol. Fény-, és légszennyezett helyen, vagy nem. Meg függ az aktuális időjárástól is. A megfigyelő szeméről nem is szólva.


Kevésbé fényszennyezett helyen, jó légkör mellett lehet látni az egész Tejutat az égen egy bazi nagy sávban, emellett az egész égbolt sűrűen teli van fénypontokkal. Pesten jó, ha látsz néhány csillagot, a Holdat meg a Jupitert.

2011. jún. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jóóó... inkább este, meg hajnal lehet látni a Vénuszt, de tök8.
2011. jún. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fényes nappalról volt szó, nem éjszakáról. Nappal nem látni a Vénuszt, a tejutat meg aztán végképp nem...
2011. jún. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Vénusz látható a fényes nappali égen is, ha tudjuk hol keressük. Persze nem árt, ha nem párás a levegő, és nincsenek felhők sem :) Ölre ne menjetek már egy ilyen kérdés miatt, amúgy szerintem -4-6m körül már láthatóak az égitestek a nappali égen is. A Vénusz maximális látszó fényessége -4,5m körül van,
2011. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
oké, elnéztem... éjjel 1 és 2 között már nem tudtam elolvasni, hogy "nappal"...
2011. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így azt mondom, hogy látni néha a Vénuszt, a Jupitert. Napkeltekor és Napnyugtakor akár többet is.
2011. jún. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!