Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha ezzel szeretnék foglalkozni...

Ha ezzel szeretnék foglalkozni, egyetemen mit tanuljak?

Figyelt kérdés

Addig meg van hogy bsc biológia, de msn majd mit kell választani?

[link]



16/f


2011. júl. 5. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


biztos msc-re gondolsz.

ezek a linkek hasznosak lesznek neked. olvasd el őket! leírja pl. az msc szakirányokat...


elte biosz bsc ismertető

[link]


elte biosz msc ismertető:

[link]

2011. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Molekuláris biológus MSc vagy orvosi (vannak kutatóorvosok is), esetleg gyógyszerész.
2011. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ELTE Biológia Bsc esetén szakdolgozat Vellai tanár úrnál, Msc-n GSF szakirány, diplomamunka Genetika Tanszéken, lehetőleg szintén nála (esélyed sincs, de ne zavartasd magad, sosem lehet tudni, mikor gondolják meg magukat azok, akik most sorban állnak oda). Ez az ő mániája és szakterülete. ;)

Máshol nem tudom, én itt végeztem. (Bár csak a Bsc-met írtam ebből - öregedés genetikai szabályozása -, később átmentem egy másik laborhoz.)


Egyébként ez igen egyszerű kérdés: megnézed, mik a Bsc-n a választható szakdolgozati témák. Minden tanár abban adja ki, amivel foglalkozik. Ahol rá tudsz csapni a témára, odamész a tanárhoz, beszélsz vele, ki fog derülni, tényleg ez a fő témája, vagy csak kiírta. Gyorsan megtalálod azt, akit keresel, és ő majd elmondja, mit ajánl felvenni.

2011. júl. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


ma 17:18


Azt megkérdezhetném hogy a Vellai tanárhoz évente kb hányan jelentkeznek, és kb hányembernek van helye? Illetve, ha publikus a diploma munkád, akkor megnézhetném? :D

2011. júl. 5. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Publikus, de nincs az az isten, hogy én keressek neki egy letöltős oldalt, és oda felpakoljam, írj egy privát üzenetet, küldöm. :) (Alig 30 oldal, Bsc szakdolgozat volt.)

Tibor Bsc-re kb. négy témát szokott kiírni, idén tudtottmal hárman jelentkeztek hozzá, Msc-n van (idén volt) 2 szakdolgozója/évfolyam, és azért tanszékvezető, szóval rengeteg tanársegéd, rengeteg órát is kell tartania... nagyon sok a dolga, néha nem is tud foglalkozni az emberekkel. Illetve van egy másik ok is, ami miatt nem ajánlom, hogy leragadj nála: ahol ilyen sokan vannak csak egy évfolyamon, ott vannak a felsőbb évfolyamokból is "ottmaradtak". A cél persze a doktori... sanszos, hogy ahhoz már nagyon sok emberrel kéne komoly csatákat vívnod, ahol nem az számít, mennyit tudsz, hanem mennyit vállalsz be, és mekkora a szerencséd, milyen a témád... Túl sok a hallgató ahhoz képest, milyen kevés a hely. (Két tanszék között oszlik meg a teljes szakirány.)

Viszont, úgymond, ugródeszkának kiváló, hiszen megtanulod, milyen a pörgés, milyen a hajtás, és jók a kapcsolatok (még külföldre is).

2011. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!