Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az az oldal ahol lehet...

Melyik az az oldal ahol lehet nézni hogy mikor játhatom az ISS-t meg az egyéb műholdakat hogy mikor merre mennek? Valami n2-vel kezdődik asszem.

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ezen az oldalon szoktam megnézni, hogy mikor mi és hol látható (az előrejelzés az ISS esetében 10 napos, amikor hiányos az azt jelenti, hogy az adott időszakban nem látható a megadott helyszínről):


[link]


Megjegyzem még, hogy a láthatóságot (fényességet) a magnitúdó értéke adja meg (Mag), ez minél kisebb, annál nagyobb fényességet jelent (az ISS esetében ez akár -3,6 is lehet). A műholdakat, vagy az űrállomást csak akkor látni, amikor a csillagokat is látni.


Itt már be van állítva az ISS és Budapest:


[link] PassSummary.aspx?satid=25544&lat=47.500&lng=19.083&...


Amúgy a hosszabb időre szóló előrejelzés nem tudom hogy mennyire megbízható, mert az ISS elég alacsony pályán mozog és itt még nyomokban jelen van a Föld légköre ami fékezi a mozgását és lassan mind jobban lesüllyed. Amikor már nagyon lent van, olyankor mindig följebb lökik. Ezen az oldalon látható a Földtől való távolsága az utóbbi egy évben és az is, hogy mikor "löktek" rajta:


[link] IssHeight.aspx?lat=0&lng=0&loc=Unspecified&alt=0&tz...

2011. júl. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen-igen, köszönöm, ezeket ismerem, az iridium flereket figyelem mostanában, már 2-t láttam! :)
2011. júl. 7. 14:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Azok akár -7-esek is lehetnek.
2011. júl. 7. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!