Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fekete lyukból elvileg...

A fekete lyukból elvileg semmilyen hatás vagy információ nem jut ki, kivéve a gravitációs hatás. Ezt hogy hozzák össze a gravitáció gravitonokkal való magyarázatával?

Figyelt kérdés

Ha jól értem, a gravitonok két test között "mozognak", de ez egy fekete lyuknál nem működne. Ez nem ellentmondás?

Tudom, hogy a gravitonos dolog csak egy elmélet a sok közül, de ezt nem lehet eleve kizárni a fentiek miatt?


2011. júl. 18. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a gravitronos elméletet már régen elvetették, jelenleg a tér-idő szövetének elhajlása, torzulása a legvalószínűbb.
2011. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
52%
Ajánlok figyelmedbe néhány Stephen Hawking filmet, abból minden ilyesmire választ kapsz. :)
2011. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Ha megnéz egy szenzációhajhász filmet, attól nem lesz előrébb.
2011. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Hawking sugárzás formályában azthiszem távozik némi anyag a fekete lyukakból.


Egyébként ez a gravitronos elmélet badarság!

2011. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vree ***** válasza:
100%

Úgy tudom a fekete lyuk információs paradoxont most próbálják feloldani? Hawking maga is közzétett egy cikket egy megoldásról 2005-ben (amúgy ő maga fogalmazta meg az egész ellentmondást '76-ban a Hawking-sugárzással), és mások is javasoltak megoldásokat a dologra.


A kvantummechanika pedig a másik három kölcsönhatást elemi részecskékkel modellezi, persze hogy úgy lehetne a legegyszerűbben átvinni ha a gravvitáció is így működne.


Ha jól tudom egyébként, konkrétan ez az ellentmondás amit mondasz nem létezik, egyszerűen azért mert a graviton ún. VIRTUÁLIS részecske (a kvantummechanika törvényei szerint), azaz nem konkrétan létező dolog hanem a bizonytalansági elv ideiglenesen fennálló megjelenési formája. A virtuális részecskék pedig amíg léteznek, megszeghetik a fizika egyes törvényeit, így például azt is hogy nem haladhatnak gyorsabban a fénynél, tehát a fekete lyukból is ki tudnak szabadulni. Ezzel eleve megszegik azt a feltevést hogy a fekete lyukból nem jut ki információ.

2011. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Mindenkinek jár a zöld pacsi.

2011. júl. 18. 13:31
 7/10 Vree ***** válasza:
75%
Azért ne vedd biztosra hogy helyes dolgokat mondunk :p (pl. én abszolút nem értek egyet az 1-es és 4-es válaszolóval).
2011. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyugi, szelektálok! :))

Meg közben filóztam kicsit. Ha a gravitonok közvetítik a gravitációt, akkor vonzhatják-e önmagukat? Ha igen, akkor van tömegük. De akkor sajár magukból is ki kellene indulna egy csomó új gravitonnak. Úgyhogy a virtuális részecske dolog meggyőző, azzal nem mond ez ellent.

2011. júl. 18. 14:28
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
a hawking sugárzás is kijut belőle, illetve ha egy szuerp masszív fekete lyuk túl sokan "eszik" akkor egy bizonyos mennyiségű energiát kijuttat az űrbe.
2011. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el, hogy a graviton tömeg nélküli kettes spinű KÖZVETÍTŐ részecske, ergo dalolászva "elhagyhatja" a feketelyukat, sőt kell is neki, mivel ha nem tenné nem lenne tömegvonzása. A részecske még nem kimutatott, de nagy esély van a létezésére, mivel már csak ennek a kölcsönhatásnak nincs meg a közvetítő részecskéje. A téridő elhajlása a tömeg hatására pedig egyáltalán nem zárja ki a létezését.
2014. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!