Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha fénysebességgel mennénk 30...

The Nobody kérdése:

Ha fénysebességgel mennénk 30 évig, majd visszatérnénk a Földre akkor mi lenne?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez lehetetlen, de ha így lenne akkor a Földön mindenki 30 évvel idősebb lenne, míg akik fénysebességgel utaztak, azok nem öregedtek semmit se?
2011. aug. 11. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre még nem volt példa és senki sem tudja a biztos választ
2011. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ez attól függ, hogy teszed fel a kérdést. A Földön telik el a 30 év, vagy az űrhajóban utaznál földi idő szerint 30 évig.

Amúgy itt a kérdésedre a válasz, olvass bele ;)

[link]

2011. aug. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Amúgy ha autóval utazol, akkor is fellép az idődilatáció, de ha egész életeden át kocsikáznál, akkor is csak a másodperc tört részével élnél tovább :D
2011. aug. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sajtoskifli ***** válasza:
Második : Alapjaiban igazad van, én is majdnem beleestem, csak ha fénysebességgel utazna, nem telne idő :) Így viszont egyértelmű a kérdés, te nem érzékeled, hogy 1 másodperc is eltelt volna, míg mindenki más 30 évet öregszik.
2011. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, úgy gondoltam hogy a fénysebességgel haladó járműn mérik a 30 évet.

a Wikis oldalt még nem nagyon értem,talán majd pár év múlva...

Amúgy a kocsis is igaz...főleg minél gyorsabban megyünk :)

2011. aug. 11. 22:22
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
A fénysebességgel haladó jármű sajátideje bármely másik koordinátarendszerből nézve 0.
2011. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vree ***** válasza:

Ezt egyébként úgy hívják hogy ikerparadoxon - hátha így könnyebb utánaolvasni?

Inkább ezt olvasd el:

[link]


Mondjuk értened kell a relativitáselméletet vonalakban, hogy világos legyen miből következik ez.

2011. aug. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, az ikerparadoxonra gondoltam, köszi.
2011. aug. 12. 08:35
 9/10 anonim ***** válasza:
néztem a példát az ikerparadoxonról de áhh ez nagyon durva:D íme az öregedés lelassítása aminek megoldása gyakorlatban még nem lehetséges:D
2011. aug. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Arobi ***** válasza:

Ez kiszámolható a relativitás egyenletből,egyébként az öregedés lassítás 'kissé'költséges lenne fénysebességre gyorsítás módon,ezt biológiaiailag fogják megoldani. Megdöbbentő,hogy milyen 'közel'járbak már ehhez is. Találtal egy édesvizi hidrát,ami 1500 évig él !

Innentől csupán idő kérdése,és meglesz ez is. Persze amig az átlagember számára is elérhető lesz,az nem 10-20 év

Itt a Földön nem is lehetne. Már most sokan vagyunk . Ez akkor lesz általános,és akkor kell is,amikor az Emberi faj elkezdi benépesiteni a szomszédos Csillagrendszereket,majd a Galaxist,és utána az

Univerzumot... Mert ez mind meg fog történni. Mi már tudjuk. Az előttünk lévő korok emberei még nem.

2015. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!