Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik éri meg jobban? (Debrec...

Melyik éri meg jobban? (Debreceni Egyetem) Molekuláris biológia MSC, biotechnológia MSC, Táplálkozástudományi MSC, Biológus MSC, Vegyész MSC,

Figyelt kérdés

Engem konkrétan a biotechnológia érdekelne jobban csak nem ismerek senkit aki ilyen jellegű területen tanul/dolgozik.

Debreceni Egyetemen van biotechnológia msc 2 szakiránnyal: környezet és gyógyszer biotechnológia.Utóbbi érdekel a legjobban csak nem tudom megéri-e.Idén sokan jelentkeztek erre a szakra a TTK-n belül.

Kérdéseim a következők lennének:

Megéri vajon egy ilyen jellegű mesterképzésre jelentkezni?

Van valaki aki ilyen jellegű területen dolgozik/tanul és tudna infóval szolgálni? Elhelyezkedés?

A fent említett képzések közül melyiket érdemes még megpróbálni?

Bocsánat a hosszú rizsáért. Várom a válaszokat!

25/L


2011. aug. 19. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elhelyezkedés tekintetében nincs lényeges különbség biológus, molekuláris biológus és biotechnológus között, talán labormunkára kissé favorizálják a biológussal szemben a többieket, viszont biológusként máshol is el lehet helyezkedni.

Ha jól tudom a vegyészek könnyebben találnak munkát, de csak másodkézből vannak információim erről.

Ha a biotechnológia érdekel, akkor válaszd azt, a magas létszám csak a bejutást nehezíti meg, mivel a felvételi keretlétszámig vesznek fel embereket. a diploma után munkába állhatsz egyetemeken, kutatóintézetekben vagy kutató laboratóriumokban, esetleg jelentkezhetsz doktori iskolába.

Mivel én biológus vagyok, ezért természetesen ezt a képzést ismerem a legjobban, és természetesen jó szívvel ajánlom is, de választani neked kell.

(28/F)

2011. aug. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak köszönöm szépen a választ. :)

Első helyen biztosan a biotechnológiát jelölöm meg a gyógyszer biotechnológia szakiránnyal.


Akinek még van tapasztalata/infója ezekkel a szakmákkal szemben az írhat.

2011. aug. 19. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a biotechnologia kepzes reszleteit, de biologuskent nem tartanam egyenertekunek a fenti Msc-ket. A biotechnologia inkabb mernoki szemleletet kellene, hogy jelentsen, modszerfejlesztest, ipari felhasznalast. Szerintem mind az elelmiszeripar, mind a gyogyszeripar gyorsan felszivja az ilyen szakembereket. Ha inkabb iparban, mint kutatasban gondolkodol, akkor jo valsztasnak tunik. En a gyogyszer iranyvonalat lonem be, az biztosabbnak latszik, es vannak is magyar vallalatok... beteg emberek mindig lesznek.


Bar meg kell jegyezzem, mivel en csak kutatok nem tudom biztosra mondani, es azt sem tudom, hogy mennyire lesz versenykepes a munkaeropiacon. Ez a tanterv kerdese.

2011. aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat/javaslatokat. :)
2011. aug. 22. 16:36
 5/7 reptoid tudós 2 ***** válasza:
A vegyészek nem igazán biotechnológiával foglalkoznak, és ha nem Kémia BSc-t, vagy Vegyészmérnök BSc-t végeztél, akkor ne a Vegyész MSc-t válaszd, mert nagyon sokmindent kellene bepótolni, és eddig mindenki elvérzett, aki nem ezekről a BSc-kről mentek át. A megfelelő alapképzés nélkül nem érdemes hozzákezdeni.
2011. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenképpen a biotechnológiát jelölöm meg elsőnek,annak is a gyógyszer biotechnológia szakirányát.
2011. aug. 27. 15:43
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdezőhöz fordulnék kérdéssel! :)

Szia!:) Lassan én is ebbe az időszakba csöppenek. Megszeretném kérdezni, hogy hogy alakult végül? Hogy sikerült, milyen? Mennyire tetszik? Minden érdekelhet! :)

Köszönöm előre segítséged! :)

2013. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!