Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A folyadék tényleg összenyomha...

A folyadék tényleg összenyomhatatlan?

Figyelt kérdés
Pár válasz után konkrétan megírom,mire gondoltam.De várok,miket írtok :)
2011. szept. 3. 12:29
1 2
 1/19 dirtboy ***** válasza:
48%
igen,ha össze lehetne nyomni nem működne a hidraulika sem
2011. szept. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Silber ***** válasza:
82%
NEM! A folyadékok igenis kompresszábilisek. Az megint más dolog, hogy ez már olyan nyomáson megy végbe, amely a mindennapi életben nem jön létre. 15000 atm nyomáson gyönyörűen összenyomhatók.
2011. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Beliel válasza:
100%
Nem értek az ilyen dolgokhoz, de én úgy tanultam még régen fizika órán, hogy van összenyomható és összenyomhatatlan folyadék is. Aztán egyszer a natgeon magyarázták, hogy minden folyadék összenyomható elméletben csak baromi nagy nyomás kell hozzá.
2011. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szóval szerintem minden folyadék összenyomható.Itt a Földön lehet,hogy nincs olyan nagy nyomás,hogy ez megtörténjen,de gondoljunk bele,ha egy fekete lyuk a közelünkbe lenne....

Egyszer azt hallottam a natgeon,hogy egy fekete lyuk a Földet kávéskanál méretűre tudná zsugorítani.Lehet,hogy az arányokra nem jól emlékszem,de az ott uralkodó gravitációs erőből adódó nyomás szerintem simán összenyomna bármilyen folyadékot.

Itt megkérek mindenkit,ha valamilyen adatot tévesen írtam,ne azon lovagoljatok,hanem a kérdésre válaszoljatok.Köszönöm:)

2011. szept. 3. 12:57
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem teljesen igaz. Valamennyire csökken a térfogatuk a nyomás hatására. Bár nem jelentős (víz 5/100000, éter 1/10000, alkohol 8/100000) a térfogatcsökkenés, de valós jelenség.


Hogy körülbelül lásd mekkora ez az érték; egy 4,5 méteres élhosszúságú vízkocka kb 5 liternyit képes "tömörödni".


maci

2011. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A fekete lyuk kávéskanál méretűre zsugorítani a Földet? Biztos, hogy jól hallottad? Nem azt mondták véletlenül, hogy egy Föld tömegű fekete lyuk "mérete" kávéskanálnyi?

(volt már szerencsém fizikához, de ilyen jellegű "sűrítésről" még nem hallottam)

2011. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"A fekete lyuk kávéskanál méretűre zsugorítani a Földet? Biztos, hogy jól hallottad? Nem azt mondták véletlenül, hogy egy Föld tömegű fekete lyuk "mérete" kávéskanálnyi?"


nem vagyok fizikus, de ez a két dolog nem ugyanaz? adott egy anyaghalmaz vagy mi, aminek van egy tömege. Ha a fekete lyuk Föld tömegű, és kávéskanál méretű, akkor a fekete lyuk nagyon sűrű. Ha egy fekete lyuk beszív magába egy bolygót, akkor a bolygó a fekete lyuk részévé válik, a bolygó is besűrűsödik nem? Tehát a nagy térfogatú anyaghalmaz átalakul ugyanakkora tömegű, kávéskanálnyi méretű anyaghalmazzá.

2011. szept. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 ToXeN ***** válasza:
100%

Igenis összenyomhatók! A víz térfogata például 250-300 BAR-onként nagyjából 1%-kal lesz kisebb, ez a szám persze (tehát az összenyomhatóság) folyamatosan csökken, azaz egyre nagyobb nyomás kell hogy még jobban összenyomd.

700 BAR - 3%

1380 BAR - 5%

6900 BAR - 15%

[link]


A folyadék felfüggesztés éppen ezen alapul, nagyon nehéz járművekben ezt alkalmazzák (pl: harckocsi)

2011. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom nem hiszem el....Nem magyarul írtam,vagy mi?Direkt odaírtam,hogy ha valamit tévesen írtam,ne azon lovagoljatok,hanem a kérdésre válaszoljatok.Erre már írja,hogy nem lehet kávéskanálméretű....

Lehet,hogy ezügyben tévedtem,de ezt írtam is.Ha az eredeti kérdéshez nincs hozzászólnivalód,ne írj semmit....Nem a fikázásodra vagyok kíváncsi,hanem a folyadék összenyomhatóságára!!

2011. szept. 3. 14:00
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, meg ne sértődjön már a méltóságos úr... Íme, tessék: a folyadékokról azt tanítják, hogy összenyomhatatlanok. A valóságban nagy nyomáson kis mértékben összenyomhatóak. Az is lehet, hogy óriási nagy nyomáson meg nagy mértékben lehet őket összenyomni, de ennek a vizsgálatához nincsenek megfelelő eszközök.
2011. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!