Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha a fény a...

Mi történne, ha a fény a levegőben vákuumbeli fénysebességgel haladna?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 16:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. A levegőben a fény valamivel lassabban halad, ez fizikai okok miatt így van és kész. Ez kb olyan, mint a "mi lenne, ha a hang 2xes hangsebességgel haladna?".


Semmi. Pár állandó más lenne és az lenne az alap. Persze akkor meg jönne egy olyan kérdés, hogy mi lenne, ha a fény a levegőben lesabban halanda :-)

2011. szept. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
tullepne a lokalis fenysebesseget, ugyanugy mint a Cserenkov-sugarzasnal, es az effektus is hasonlo lenne, bar a kerdes eleve ertelmetlen. a fotonok a lokalis fenysebessehet tullepve lelassulnanak es a tobblet energia fotonok formajaban lenne leadva?
2011. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
a cserenkovnal *az elektronok*
2011. szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A cserenkovra voltam kíváncsi én is. Szóval a fény nem, de akkor más részecskék túlléphetik a lokális fénysebességet? A fény miért nem?
2011. szept. 12. 17:55
 5/19 A kérdező kommentje:
Most zsákutcába futottam az elméletemmel. Mindenre gondoltam, csak erre nem. Van egy elméletem, mi szerint, egy másik univerzumból érkező foton munkát lenne képes végezni, miközben közvetíti az elektromágneses kölcsönhatást. :/
2011. szept. 12. 18:10
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
te tanultal valaha fizikat egyetemen?
2011. szept. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem... még nem járok egyetemre.

15 éves vagyok, kutatok egy régi tudomány után... xDD

De nem a foton a közvetítő részecskéje az elektromágneses erőnek? Vagy mi baj van ez elméletemben?

2011. szept. 12. 18:16
 8/19 anonim ***** válasza:
ne menj bele a kvantumszindinamikaba amig nem toltottel el eveket egyetemen, egesz addig felesleges olyan fogalmakkal dobalozni hogy cserenkov sugarzas, vagy ugy egyaltalan hogy foton. meg nekem sincs kb semmi kozom ezekhez
2011. szept. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Már miért ne mehetnék bele?

Egyszerűen kíváncsi vagyok rá és szerintem az alapjait megértettem. Ha pedig tévedek, itt vagytok ti, hogy kijavítsatok. Attól, hogy csak 15 vagyok, olyanokat tudok...

2011. szept. 12. 18:26
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy kösz a jókívánságokat, meg fogok, de te is. Mellesleg nagy vagy, hogy utánaolvatál egy területnek aztán most kutatóprofesszornak hiszed magad :D


[link]


Várj, most már én is Kutatóprofesszor lettem :D


15 éves vagy, mint írtad. Érdeklődő, ez oké, csak annyira egy éretlen tejfölösszájú gyerek vagy az írásod alapján, hogy nem érdemes ezekkel foglalkoznod, csak estimese szintjén (ahogy teszed is)


Ha kinövöd akkor sok sikert az SZTE-n (máshol nem érdemes fizikára menni)

2011. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!