Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet házilag elektronmik...

Hogy lehet házilag elektronmikroszkópot készíteni?

Figyelt kérdés
Beírtam a google-ba, hogy elektronmikroszkóp, és ez volt az egyik keresési javaslata... de nem találtam semmit arról, hogy ez hogy lehetséges.
2011. szept. 15. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, csak kell hozzá egy kis pénz. De hát ma Magyarországon kinek nincs a sufniban nagy teljesítményű elektromágnese, vagy töpplépcsős pumparendszer a vákumhoz? Ha egy-egy kisebb alakatrész hiányzik, nofene, leugrasz a százasba, aztán veszel (nem tudom, mostanság minden árát emelik, jó, ha a kiszámolt pénzen kívül van nálad plsuzba pár százezer, hátha találsz valami szépet). Bár azt a hatalmas áramot előállítani nem minden kínai óccó akku tudja, ruházz be egy rendes német gyártmányra.


Viccet félretéve: mi tanultuk az ELMI fizikai alapjait (mindössze a képalkotási technikákhoz volt szükség rá, egy mérnök ezerszer jobban tudja), mikor ezt egy ismerősömnek megmutattam, azt mondta, nem egyszerű, de össze lehet hozni, csak kell hozzá... és elkezdte sorolni. Viszont az nagy, rossz felbontású képet ad, sokkal drágább, mintha készen veszed meg, és talán be sem fér a szobába (egy tisztességes TEM igen magas, nem panelbe való). De elviekben lehetséges, viszont olyan fokú biztonsági előírások vonatkoznak rá, amiket szerintem házilag barkácsolva nem lehet betartani, és akkor történhetnek "galibák". Pl. a szivattyúrendszer még egy gyári Siemensnél is gyenge pont, hát még házilag!


Ha nagyon érdekel, össze lehet szedni az ELMI elvi működési rajzait, nekem is van egy pár, az alapján megtervezhető. Nem hótbonyolult, inkább ügyesen összerakott (jó, még így is messze meghaladja a képességeimet). Viszont szó szerint házilag... még a sufnituning ELTÉs brigád sem próbálkozott akárcsak egy részének kicserélésére sem, pedig itt még azon is spórolnak, hogy hány lépcsőfok vezessen a két emelet között.

2011. szept. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez jó kérdés, én meg űrhajót akarok házilag, de sehol nincsenek fenn azok a tetves tervrajzok...
2011. szept. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én isten makettjét akarom...

elektronmikroszkópot inkább vegyél szakemberektől (ami te nyilván nem vagy, mert ha kicsit is értenél hozzá, nem a gyik.hu fantasztikus anonym tudósaitól érdeklődnél)

ha viccnek szántad a kérdést, akkor bocsi.

2011. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
Sehogy. Általános iskolában én is úgy képzeltem, majd építek egyet. Aztán amikor utánajártam, rájöttem, hogy az nem úgy megy... Az elve ugyan rendkívül egyszerű, azonban a megvalósítás, és különösen a köré épülő egyéb technika bármelyik háztartás keretét bőséggel kimerítené. Inkább készülj olyan szakra, ahol ilyet lehet használni, és akkor lesz egy. Sőt, ha megfelelő indoklással előállsz, még lehet, hogy saját kutatásokra is használhatod majd...
2011. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálsz egyet? Szeretnék karácsonyra :D Amúgy meg nem hinném hogy ilyet otthon lehet csinálni, mivel egy egész szobányi műszer biztosítja az optimális működését, meg biztonságát. Ezen kívül ha akarnál is vele valamit kezdeni nem csak nézegetni hogy jjajj de szép, akkor kelle hozzá pluszba még egy laboratórium metszetek készítéséhez (elektronmikszroszkópos metszet készítéséhez egy plusz 1 millás gyémánt vágókés), ha scanninget akarsz akkor meg még egy pár gramm arany... És csekélység végülis az egész...
2011. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!