Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

Egy kis kémia, amit nem tudok! :S Segítenél? Légyszi!

Hnap lesz kémiánk és volt lecke, amire nem tudom a válaszokat :S Kérlek, ha tudod a válaszokat segíts!

Kérdések: - Mi történik ha az olvadt alumínium szobahőmérsékletű tengervízbe kerül?

- mi történik ha az ecetsavat tartalmazó kémcsövet forrásban lévő tengervízbe mártjuk?

- mi történik, ha a folyékony levegőt tartalmazó tartályba benzint tartalmazó kémcsövet teszünk?

Előre is Kösziii

2011. szept. 19. 16:10  Privát üzenet  

A válaszok

Váá hetedikes vagy?:D én az vagyok, és ehhez hasonló feladat volt nekünk is kémiából.

1. Válasz: Az aluminium megszilárdul

2. válasz: Az ecetsav elpárolog

3. válasz: A benzin megfagy.

Remélem tudtam segíteni:)

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2011. szept. 19. 16:24 Privát üzenet

Az alumínium hirtelen megszilárdul, mindenféle amorf alakzatok formájában, a körülötte lévő víz egy része elforr.

Tiszta ecet esetén a párolgás gyorsul, de nem kezd el forrni, mert a forráspontja 18 fokkal magasabb a vízénél.

A benzin megfagy, a folyékony levegő közben forr körülötte.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2011. szept. 20. 16:57 Privát üzenet
Tom Benko nevű felhasználó válasza:

A tengervízénél talán nem.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2011. szept. 20. 20:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!! :D

# 4/5Időpont 2011. szept. 21. 17:13 Privát üzenet
Nekem is ez a hazim és én sem tudom XD

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2014. szept. 19. 11:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Minden egyesülés exoterm reakció? (KÉMIA)
Dinamikus egyensúlyi állandóról csak megfordítható kémia reakcióknál beszélhetünk?
Egy kis kémia. Segítenél?
Ha gázreakcióról van szó akkor a térfogatszázalékos és az a anyagmennyiségszázalékos összetétel megegyezik? (kémia)
Kémia addició. Valaki?
Egy elem lehet többfázisú? (Kémia-anyagi halmazok)

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!